• پ
  • صفحه نخست
  • يکشنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸    ۱۰:۲۶
  • کد خبر: ۲۸۵۲۴
  • تعداد بازدید: ۵۸۲
یک نماینده مجلس تاکید کرد؛

جلوگیری از هدررفت منابع با حذف یارانه ثروتمندان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر ضرورت ساماندهی طرح هدفمندی یارانه‌ها با حذف دهک‌های پُردرآمد به نفع بخش تولید تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛شهباز حسن پور بیگلری با تاکید بر ضرورت ساماندهی اقتصادی کشور در راستای رونق تولید و صنعت در سال جدید، گفت: یکی از مسیرهای منتهی به تحقق شعار سال حذف یارانه دهک های پُردرآمد و واریز آن به بخش تولید است، زیرا کمبود منابع در این حوزه بسیاری از واحدهای تولیدی را به رکود کشانده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه اجرای صحیح طرح هدفمندی یارانه ها مطالبه دیرین مجلس از دولت بوده است، افزود: بهانه تراشی در خصوص ناتوانی در شناسایی دهک های پُردرآمد باید در سال ٩٨ از میان برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر وضعیت تولید و صنعت در کشور رو به هشدار نهاده است، تصریح کرد: در شرایطی که اعتبار مورد نیاز بخش تولید تا حدودی با منابع هدفمندی قابل پوشش باشد نباید بر رویه قبل ارایه یارانه نقدی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید به اصلاح قانون هدفمندی عمل کند، گفت: در شرایط فعلی هرز رفت منابع در خلال اجرای هدفمندی یارانه‌ها صورت می‌گیرد. وی با تاکید بر اینکه عمل به اقتصاد مقاومتی لازمه قطع پرداخت یارانه نقدی است، افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در سال های گذشته و همچنین سال جاری بر مباحث اقتصادی در شعار سال تاکید کرده، دولت نیز باید زمینه تحقق آنها را با سازوکارهای موجود فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دستگاه های همچون مرکز آمار و غیره باید در شناسایی دهک های پُردرآمد به دولت کمک کرده تا از این مسیر منابع هدفمندی به بخش تولید رسیده و از بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور و همچنین وضعیت معیشتی مردم جلوگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس به جد در سال جدید پیگیر اجرای صحیح قانون هدفمندی بوده و در این راستا با هر نوع کوتاهی برخورد خواهد کرد.
منبع:ایبنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها