• پ
  • صفحه نخست
  • دوشنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹    ۰۹:۳۱
  • کد خبر: ۲۸۵۴۰
  • تعداد بازدید: ۵۶۹

وزارت خارجه به بیانیه گروه ۷ درباره ایران و برنامه موشکی واکنش نشان داد

سخنگوی وزارت امور خارجه با تقبیح مواضع غیرواقع بینانه گروه هفت بر نقش سازنده و غیر قابل انکار ایران در تحکیم ثبات و امنیت و مبارزه در غرب آسیا و صلح آمیز و دفاعی بودن برنامه موشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، بهرام قاسمی در واکنش به برخی بندهای بیانیه پایانی نشست وزیران خارجه کشورهای عضو گروه هفت در فرانسه که در آنها به موضوعاتی مرتبط با ایران پرداخته شده، گفت: ایران بندهای این بیانیه را که مبتنی بر اتهامات واهی و ناشی از برداشت و تفسیر نادرست از برنامه صلح آمیز هسته ای، نقش منطقه ای و برنامه موشکی ایران است غیرسازنده، کاملا یک سویه و یک جانبه ارزیابی کرده و به ویژه آن را در تناقض صریح با برجام و تعهدات سه کشور اروپایی در آن می داند.

وی افزود: جای تاسف است که اعضا این گروه تحت تاثیر رفتار غیرقانونی و قلدرمآبانه آمریکا قرار گرفته و با تکرار ادعاهای ناراست علیه ایران آن هم با استفاده از ادبیاتی که اعتراف می کنند متعلق به آنها نیست درصدد جلب نظر و تامین خواسته های آمریکا که تنها یک عضو در بین هفت کشور عضو گروه می باشد برآمده اند.

این مقام مسئول با تقبیح مواضع نادرست و غیرواقع بینانه گروه هفت در خصوص ایران مجددا بر نقش سازنده و غیر قابل انکار ایران در تحکیم ثبات، امنیت و مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا و نیز صلح آمیز و دفاعی بودن برنامه موشکی تاکید کرد.

قاسمی ادامه داد: ایران با پایبندی به تعهدات بین المللی حسن نیت را در تعامل، گفتگو و حفظ ارتباط با جامعه بین المللی نشان داده و معتقد است طرح مسایل غیرواقع بینانه و تلاش های نافرجام و بیهوده برای القای وجود تهدیدات ساختگی از جانب ایران تاثیری بر عزم و اراده ملت ایران و تداوم رویکرد  ایران در پیگیری منافع و مصالح ملی در منطقه و جهان نخواهد داشت.

وی با محکوم کردن نقض اصول بنیادین برجام توسط سه کشور اروپایی، خواهان توضیح صریح این سه شده و توضیح داد: ایران این موضوع را با استفاده از سازوکارهای موجود در برجام دنبال خواهد کرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها