• کد خبر: ۲۸۵۴۷
  • تعداد بازدید: ۱۱۶

تشریح مشخصات و وضعیت مالی و عملیاتی شرکت ۸۵ میلیارد تومانی

یک کارشناس بازار سرمایه،مشخصات و وضعیت مالی و عملیاتی شرکت ۸۵ میلیارد تومانی گروه توسعه هنر که بزودی در بازار پایه فرابورس بازگشایی خواهد شد را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، همایون دارابی درباره مشخصات و وضعیت مالی و عملیاتی شرکت گروه توسعه هنر که بزودی در بازار پایه فرابورس بازگشایی خواهد شد، اعلام کرد: همانطور که از نام این شرکت پیدا است با هدف توسعه و گسترش حوزه های مختلف هنر و زیرساخت های مرتبط آن تأسیس و به عنوان اولین شرکت ثبت شده نزد سازمان بورس با موضوع فعالیت در حوزه هنر محسوب می شود که خرداد و تیر 96 از طریق فرابورس پذیره نویسی عمومی شد و اسفند سال قبل با سرمایه 85 میلیارد تومانی نزد اداره ثبت شرکت ها به صورت شرکت سهامی عام به ثبت رسید.

موسسان "وهنر" هم بیمه رازی، آروین پویا کیش، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، گروه مالی سپهر صادرات، توسعه پیام شهری سروش، صندوق بازنشستگی کشوری، صنعتی و معدنی توسعه ملی، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، مهندسی عمرانی اقتصاد گستر دنا، ملی صنایع مس و فولاد مبارکه اصفهان هستند.

در حوزه فعالیت های اصلی شرکت می توان به توسعه هنرهای تجسمی (نقاشی، تصویر سازی، خوشنویسی، عکاسی، گرافیک، کاریکاتور)،تئاتر، سینما، مجسمه سازی، معماری، موسیقی صنایع مرتبط با آنان در سطح ملی و بین المللی و همچنین توسعه صنعت طراحی و معماری با رویکرد تعمیق و گسترش هنر ایرانی اسلامی و توسعه صنایع فرهنگی و صنایع خلاق و توسعه هنر در حوزه رسانه های جدید و ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه هنر اشاره کرد.

درکنار فعالیت های اصلی شرکت، سرمایه گذاری در انواع اوراق بهادار و حضور در این حوزه نیز با هدف پیشبرد استراتژی اصلی شرکت، تعریف شده است. با توجه به وضعیت حوزه فعالیت که تاکنون کمتر به صورت تخصصی از نظر مالی مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته، شرکت نیازمند زمان برای جاافتادن در این بخش و رشد و توسعه فعالیت ها دارد.

"وهنر" در طول مدت کوتاه فعالیت توانسته در ساخت چند فیلم و انیمیشن سرمایه گذاری و به اکران برساند. همچنین در حوزه هنرهای تجسمی اقدام به خرید آثار هنری از گالری های و هنرمندان داخلی کرده و برنامه عملیاتی در خصوص سرمایه گذاری و بازرگانی در این آثار تهیه کرده است. در کنار این اقدامات موفق به اخذ مجوزهای مختلف در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری شده که این فعالیتها مدت زمان منطقی برای سود دهی نیاز دارند و حوزه فعالیت این شرکت عملا حوزه ای زمان بر و طولانی مدت است.

در مورد وضعیت مالی شرکت هم، گروه توسعه هنر ایران، طبق گزارش حسابرس در دوره 10 ماه و 17 روز فعالیت تا پایان آذر97  به ازای هر سهم 260 ریال سود محقق کرده که عمدتاً ناشی از سود سپرده بانکی است. لذا از آنجایی که فعالیت در این حوزه با هدف بسط و گسترش فرهنگ و هنر بوده، کسب سود به عنوان هدف اصلی تلقی نشده و صرفاً پیشبرد استراتژی بلند مدت و میان مدت شرکت که همانا طراحی و ارائه بسته‌های خدماتی و گزینه‌های سرمایه‌گذاری جدید در زمینه سرمایه‌گذاری و تامین مالی صنعت هنر و حضور موثر در عرصه‌های بین‌المللی و نهادسازی و استانداردسازی چارچوب‌های صنعت به منظور افزایش شفافیت کسب و کار و افزایش امکان مشارکت عموم با هدف ایجاد ارزش افزوده برای آحاد مردم تدوین شده، هدف اصلی فعالیت آن است.

لذا حاشیه سود "وهنر" محدود بوده و عمدتاً بر اساس خالص ارزش روز دارایی های آن ارزش گذاری می شود که در حال حاضر به ازای هر سهم حدود  1300 تا 1400 ریال برآورد می شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها