• کد خبر: ۲۸۵۶۷
  • تعداد بازدید: ۲۲۷

پتروشیمی شیراز بیشترین میزان درآمد را دارد

بررسی و مقایسه درآمد پتروشیمی‌های اوره‌ای طی سال 97 نشان می‌دهد که پتروشیمی شیراز بیشترین میزان درآمد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ پتروشیمی‌های اوره‌ای در سال 97 با افزایش نرخ اوره افزایش درآمد را تجربه کرده‌اند. پتروشیمی شیراز در سال 97 بیشترین درآمد را در بین چهار شرکت پتروشیمی داشه است. پتروشیمی شیراز در سال 97 مبلغ دو هزار و 347 میلیارد تومان درآمد ساخته است که نسبت به سال 96 رشد 36 درصدی را داشته است. در پله دوم شرکت پتروشیمی پردیس قرار دارد که درآمد هزار و 823 میلیاردی را در سال 97 ساخته است. درامد این شرکت در سال 97 نسبت به 96 رشد 48 درصدی (معادل 591 میلیارد تومان) داشته است. اما در این میان پتروشیمی کرمانشاه بیشترین میزان رشد درآمدی را در سال 97 نسبت به سال 96 داشته است. درآمد پتروشیمی کرمانشاه در سال 97 با رشد 53 درصدی (معادل 308 میلیارد تومان) از 570 میلیارد تومان به 878 تومان رسیده است.

پتروشیمی خراسان و پتروشیمی کرمانشاه به هدف تامین نیاز داخل احداث شدند و مبلغ فروش و میزان فروش شرکت با توجه به شرایط و نظر دولت تغییر می‌کند و این امر موجب دستوری بودن نرخ فروش و مبلغ فروش می‌گردد اما دو پتروشیمی اوره ساز پردیس و شیراز نرخ گذاری و فروش آزاد دارند که در ادامه مقدار فروش و درآمد آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پتروشیمی پردیس

روند درآمدی پتروشیمی پردیس نشان می‌دهد درآمد این شرکت به دلیل صادراتی بودن و نرخ‌گذاری آزاد محصولات همسو با افزایش قیمت دلار روند افزایشی داشته است و تا ابتدای پاییز روند فزاینده داشته است. افزایش مقدار فروش اوره در داخل و افزایش نرخ فروش این محصول موجب روند افزایشی فروش شرکت شده است. مقایسه روند مقدار فروش و مبلغ فروش پتروشیمی پردیس نشان می‌دهد طی ماه‌های سال همسو با روند مقدار فروش درآمد شرکت تغییر کرده است. که در شهریور ماه مقدار فروش در بیشترین میزان خود قرار دارد که همین امر موجب بالا بودن درآمد بالاترین نقطه خود شده است اما به طور میانگین شرکت در هر ماه 240 هزار تن فروش و 307 میلیارد تومان درآمد داشته است.

پتروشیمی شیراز

پتروشیمی شیراز همانند پتروشیمی پردیس در نرخ گذاری و فروش در بازار داخل و خارج از نظر مقداری آزاد می‌باشد که این امر می‌تواند به درآمدزایی شرکت کمک کند. روند مبلغ فروش و مقدار فروش شرکت طی ماه‌های سال 97 نشان می‌دهد، شرکت در آبان ماه بیشترین میزان درآمد را داشته است. پتراشیمی شیراز در آبان ماه با فروش 226 هزار تنی درآمد 355 میلیارد تومانی را ساخته است و در مهر ماه با فروش 74 هزار تنی درآمد 97 میلیارد تومانی داشته است که کمترنی میزان درآمد شرکت طی ماه‌های سال 97 بوده است اما به طور میانگین در هر ماه شرکت 158 هزار تن فروش و 192 میلیارد تومان فروش داشته است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها