• پ
  • صفحه نخست
  • دوشنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹    ۱۲:۳۳
  • کد خبر: ۲۸۵۶۸
  • تعداد بازدید: ۶۶۵

قیمت نفت بالاترین رکورد خود را در سال 2019 زد

امروز قیمت نفت هر دو شاخص برنت و دابلیوتی‌آی، به ترتیب با قیمت‌های ۷۰.۷۶ دلار و ۶۳.۴۸ دلار به فروش رسیدند و بالاترین رکورد خود را در سال 2019 زدند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی به نقل از رویترز، روز دوشنبه با تداوم کاهش تولیدات اوپک و تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و ونزوئلا، در کنار گزارش خوب مشاغل آمریکا، قیمت نفت به بالاترین سطح ۵ ماهه خود رسید.

تا ساعت ۸:۴۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۳۵ سنت یا ۰.۵ درصد رشد کرد و به ۷۰.۶۹ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۵ سنت یا ۰.۶ درصد رشد کرد و به ۶۳.۴۳ دلار رسید.

در اوایل معاملات روز دوشنبه، هر دو شاخص برنت و دابلیوتی‌آی، به ترتیب با رسیدن به قیمت‌های ۷۰.۷۶ دلار و ۶۳.۴۸ دلار، بالاترین رکورد خود از ماه نوامبر تا کنون را ثبت کردند.

بانک آمریکایی جی‌پی مورگان در یادداشتی که دیروز منتشر کرد گفت: قیمت نفت برنت بیش از ۳۰ درصد در سال جاری رشد داشته است. این درحالی اتفاق می‌افتد که کاهش تولیدات اوپک پلاس برای چهارمین ماه متوالی تداوم داشته و خوش‌بینی به مذاکرات تجاری آمریکا و چین، چشم‌انداز تقاضا را تقویت کرده است.

شرکت مشاور انرژی، اف‌جی‌ای، اعلام کرد که کاهش تولیدات به رهبری اوپک به معنای این است که ذخایر بیش از حد انبارهای نفت درحال ناپدید شدن هستند و بازارها سلامت به نظر می‌رسند. این مشاور اضافه کرد: بازار به سوی ثبت قیمت ۷۵ دلاری برای برنت، به پیش می‌رود.

اف‌جی‌ای می‌گوید: تحریم‌ها می‌توانند حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت ونزوئلا بکاهند. این را به کاهش معافیت‌های واردات نفت از ایران اضافه کنید و قیمت‌ها به طور قابل‌توجهی جهش خواهند کرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها