• پ
  • صفحه نخست
  • سه‌شنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰    ۱۰:۱۲
  • کد خبر: ۲۸۵۹۰
  • تعداد بازدید: ۱۱۲
رئیس بانک مرکزی اعلام کرد؛

تصمیم ترامپ اثری در بازار ارز ندارد

رئیس بانک مرکزی در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اعلام کرد: این اقدام نیز تأثیر پایداری در بازارها ندارد و همچون گذشته توصیه می شود مردم به ریسک بازار ارز توجه کنند.

نتیجه تصویری برای همتی


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ عبدالناصر همتی ساعتی بعد از اعلام رسمی تصمیم ترامپ به قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی با تاکید بر این‌که بانک مرکزی در بازار ارز حضور جدی دارد در اینستاگرام اعلام کرد: اقدام اخیر دولت آمریکا در رابطه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آخرین نشانه شکست سیاست آن کشور در فشار علیه ملت ایران و تحریم های مالی و پولی طی یکسال گذشته، مخصوصا شکست سنگین دهه اول فروردین 98است. اگر امید جدی به موفقیت سیاست های گذشته داشت طبیعتا به این کار خطرناک متوسل نمی شد.

بانک مرکزی به همراه دولت ، برنامه های خود از جمله دسترسی های ارزی پایدار ، ایمن وتحریم ناپذیر را با قدرت پیش می برد و این اقدام نیز تأثیر پایداری در بازارها ندارد. لیکن همان گونه که قبلا تأکید کردم از چند روز پیش مراکزی به پیشواز رفته و با القای جو روانی برای افزایش نرخ ارز به تدریج عمدتا در کانال های اعلام نرخ، قیمت های بالاتر برای ارز اعلام شد.

بانک مرکزی در بازار ارز حضور جدی دارد و همچون گذشته توصیه می شود مردم به ریسک این بازار توجه کنند. تمام تلاش بانک مرکزی استمرار پایدار ثبات اقتصادی کشور در این دوره گذار تحریم ها و ایجاد بستر مناسب برای رونق تولید و شکوفایی اقتصاد است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها