• پ
  • صفحه نخست
  • سه‌شنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰    ۱۱:۴۱
  • کد خبر: ۲۸۶۰۶
  • تعداد بازدید: ۱۰۵

راه اندازی دفترهای تازه تجاری در ترکیه، عراق، لبنان و سوریه

وزیر صنعت، معدن و تجارت ۵۵ درصد صادرات غیرنفتی ایران را سهم ۱۵ کشور همسایه دانست و از راه اندازی دفترهای تازه تجاری در ترکیه، عراق، لبنان و سوریه خبر داد.

رحمانی


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ رضا رحمانی در دیدار با سفیر ایران در عمان تصریح کرد: افزایش مراودات تجاری با عراق، ترکیه، سوریه و لبنان را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: بخشی از برنامه، راه اندازی دفتر تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرهای اربیل، بصره و بغداد در عراق و استانبول در ترکیه است که در همین ارتباط دفتر وزارتخانه در آنکارا پایتخت ترکیه فعال است.
رحمانی افزایش همکاری اقتصادی با عمان، عراق و لبنان را دروازه ورود به بازار کشورهای عربی خواند و گفت: محور برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال پیش رو، افزایش صادرات، تولید ساخت داخل و فعال سازی معادن است.
وی ادامه داد: عمان با توجه به تجارت آزاد با ۲۷ کشور دنیا، دروازه ورود به بازاری ۵۰۰ میلیونی است که ایران باید با افزایش تعاملات اقتصادی و تجاری خود با این کشور از این فرصت استفاده کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: ۵۵ درصد صادرات غیرنفتی ایران به ۱۵ کشور همسایه است اما فقط ۲ درصد واردات این کشورها از ایران صورت می گیرد که برنامه ما افزایش این میزان به پنج درصد است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها