• پ
  • صفحه نخست
  • چهارشنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۱    ۱۳:۰۵
  • کد خبر: ۲۸۶۴۶
  • تعداد بازدید: ۱۱۹

تغییر ۷۰ درصدی صنعت بانکداری در راه است

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام آینده نظارت و استقلال بانک مرکزی گفت: طرح مجلس برای اصلاح ساختار نظام بانکی موجب تغییر ۷۰ درصدی صنعت بانکداری می شود.
نتیجه تصویری برای بانک مرکزی


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ حسن حسینی شاهرودی با اشاره به اولویت های کمیسیون اقتصادی در سال ۹۸ به تسنیم گفت: اولین اولویت کمیسیون اقتصادی، تحول نظام بانکی بوده و در این رابطه بررسی اصلاح ساختار بانک مرکزی شروع شده و با تصویب آن حدود ۷۰ درصد صنعت بانکداری دچار تغییر و تحول می شود.

وی افزود: در این طرح، اختیارات ویژه ای به بانک مرکزی برای نظارت بر بانک ها داده شده و نقش شورای فقهی که بر عملکرد بانک مرکزی نظارت دارد پر رنگ تر از گذشته است.

این نماینده مجلس درباره احتمال استقلال بانک مرکزی از دولت و عدم نظارت قوه مجریه، توضیح داد: در طرح مجلس این موضوع ذکر نشده چون در هیچ کشوری اینگونه ساختاری وجود ندارد. سیاست گذار کلان هر کشوری ، دولت است و بانک مرکزی نیز واسط بین دولت و بخش خصوصی اقتصادی است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه پیش بینی هایی برای پاسخگوتر کردن بانک مرکزی شده، افزود: اینکه مسئولان بانک مرکزی مانند وزرا مستقیما به مجلس گزارش ارائه کنند، امکان پذیر نیست اما زمینه هایی فراهم شده تا در انتخاب ارکان بانک مرکزی ، مجلس دخالت هایی داشته باشد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها