• پ
  • صفحه نخست
  • پنجشنبه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۲    ۱۰:۴۴
  • کد خبر: ۲۸۶۵۹
  • تعداد بازدید: ۵۷۷

کره جنوبی بار دیگر پیگیر تمدید معافیت خرید نفت ایران شد

کره جنوبی اعلام کرد: همچنان در تلاش است تا بتواند بار دیگر معافیت خرید نفت ایران را از آمریکا دریافت کند.

نتیجه تصویری برای نفت


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی به نقل از یونهاپ؛ از آنجا که قرار است مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی هفته جاری با دونالد ترامپ دیدار کند سئول بر روی تلاش های بیشتری برای کسب این معافیت متمرکز شده است.

بر اساس این گزارش، یون کانگ هیون معاون وزیر خارجه کره جنوبی ، یک نشست کاری در واشنگتن را با فرانسیس فانون معاون وزیر خارجه آمریکا برگزار کرده است.

کره جنوبی بشدت تلاش می کند بتواند یک بار دیگر چنین معافیتی را پس از پایان مهلت معافیت اول در دوم می، بدست آورد و بتواند از ایران نفت وارد کند.

این مقام وزارت خارجه کره جنوبی گفت: موضع آمریکا این است که دیگر چنین معافیت هایی داده نشود اما از تلاش ها دست نمی کشیم و با توجه به روابط نزدیک دو کشور می خواهیم مطرح کنیم که صنعت پتروشیمی کره جنوبی بدون نفت فوق سبک دچار مشکل می شود.

بسیاری از محصولات و تولیدات پتروشیمی در کره جنوبی با استفاده از نفت فوق سبک تولید می شود که از جمله اقلام صادراتی پتروشیمی مهم کره جنوبی در کنار صادرات نیمه هادی های این کشور است. ایران از بزرگترین صادر کنندگان نفت سبک به کره جنوبی است.

بنا به این گزارش، انتظار می رود کشورهای کره جنوبی، چین، هند، ترکیه و ژاپن از معافیت های جدید برخوردار شوند اما باید میزان خرید را کاهش دهند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها