• کد خبر: ۲۸۷۰۳
  • تعداد بازدید: ۶۶۷

پالایشگاه‌های هند، حدود ۴۷۹۵۰۰ بشکه نفت از ایران خریدند

علی‌رغم محدودشدن خرید هند از تهران توسط واشنگتن، پالایشگاه‌های هند حدود ۴۷۹۵۰۰ بشکه نفت در روز در ۱۹‌ــ‌۲۰۱۸ از ایران خریدند که نسبت به ۴۵۸هزار بشکه در روز سال قبل افزایش داشت.

نتیجه تصویری برای هندو ایران


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی به نقل از رویترز؛ هند در سال مالی گذشته حدود ۵ درصد نفت بیشتری از ایران وارد کرده است چون شرکتهای هندی پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران در نوامبر خرید نفت ایران را افزایش دادند.

علی‌رغم محدود شدن خرید هند از تهران توسط واشنگتن، پالایشگاه‌های هند حدود ۴۷۹۵۰۰ بشکه نفت در روز در ۱۹‌ــ‌۲۰۱۸ از ایران خریدند که نسبت به ۴۵۸هزار بشکه در روز سال قبل افزایش داشت
آمریکا در نوامبر تحریم‌هایی علیه ایران وضع کرد ولی یک معافیت ۶ماهه به ۸ کشور از جمله هند داد که به آنها اجازه واردات مقدار محدودی از نفت ایران را می‌داد.
هند اجازه داشت روزانه ۳۰۰هزار بشکه نفت تا اوایل ماه مه از ایران بخرد.
در ماه مارس واردات نفت هند از ایران به ۴۰۵هزار بشکه در روز رسید یعنی حدود ۵۶ درصد بالاتر از فوریه، ولی این مقدار حدود ۶ درصد کمتر از خرید در همین ماه در سال گذشته بود.
کمبود کشتی ها باعث تأخیر در بارگیری برخی محموله‌ها تا آخر فوریه شد، بنابراین در نهایت دریافت آن‌ها در مارس انجام شد.
از نوامبر که هند معافیت از تحریم‌ها را دریافت کرد، فقط شرکت نفت دولتی هند، شرکت بهارات پترولیوم، هیندوستان پترولیوم و پالایشگاه مانگالور از ایران نفت خریده‌اند.
کل واردات هند از ایران در ۱۹‌ــ۲۰۱۸ کمتر از ۵۰۰هزار بشکه در روزی بود که ایران امید داشت به دومین مشتری بزرگ خود بعد از چین بفروشد. پالایشگاه‌های هند خرید از ایران را در آوریل و اکتبر ۲۰۱۸ بالا بردند.
در سه‌ماهه اول ۲۰۱۹، هند حدود ۴۰ درصد نفت کمتری از ایران وارد کرد یعنی حدود ۳۱۳۴۰۰ بشکه در روز.
پالایشگاه‌های هند هنوز سفارشی برای خرید نفت ایران در ماه مه نداده‌اند چون از تمدید معافیت‌های واشنگتن اطمینان ندارند.
هند می‌خواهد به خرید ۳۰۰هزار بشکه در روز نفت ایران ادامه دهد.
پالایشگاه‌ها سفارشاتی برای خرید ۸میلیون بشکه در آوریل داده‌اند ولی با تأخیر محموله‌های ماه مارس، مقادیر بیشتری نفت در بنادر هند در ماه جاری تحویل داده می‌شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها