• کد خبر: ۲۸۷۱۲
  • تعداد بازدید: ۳۴۲

اعمال تحریم از سوی دشمن تاثیری در روند بهره برداری از معادن نداشته است

یک بهره بردار معادن سنگ آهن معتقد است: سیاست اعمال تحریم از سوی دشمن در روند بهره برداری از معادن خللی ایجاد نکرده، اما برای فعالان این بخش انگیزه ای به منظور توسعه صادرات را فراهم ساخته است.

نتیجه تصویری برای شرکت سنگ آهن گهر زمین


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین (بزرگترین معدن سنگ آهن در خاورمیانه) روز شنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: رشد ۲۸۰ درصدی ارزش صادرات کنسانتره سنگ آهن، ۶۰۰ درصدی صادرات سنگ پرعیار و ۹۰ درصدی صادرات کلوخه سنگ آهن تولیدی، ارزش صادرات این شرکت در سال ۹۷ را به رقم ۱۲۹ میلیون دلار رساند.

بررسی های میدانی گویای آن است که معدن سنگ آهن گهر زمین با ذخیره زمین شناسی افزون بر ۶۴۳ میلیون تنی، یکی از بزرگترین ذخایر سنگ آهن کشور است که در جنوب استان کرمان قرار دارد.
«
علی اکبر پوریانی» افزود: حدود هفت سال گذشته ۴۵۰ میلیون تن عملیات معدن کاری در منطقه انجام شده که ۵۰ میلیون تن آن سنگ آهن و بقیه باطله بود.
به گفته وی، این شرکت با استخراج ۱۷.۵ میلیون تن سنگ آهن، بزرگترین عملیات معدن کاری سنگ آهن را در سال گذشته در کشور انجام داد، در حالی که رقم یاد شده برای سال ۹۶ در حدود ۱۶.۵ میلیون تن ثبت شد.
پوریانی خاطرنشان کرد: براساس تغییرات انجام شده در ماشین آلات معدنی بویژه استفاده از نوار نقاله در خطوط تولید، انتظار می رود در سال های آینده به رکورد استخراج ۲۵ تا ۳۰ میلیون تنی دست یابیم.
وی یادآور شد: این شرکت موفق شد در سال ۹۷ با بهره گیری از ۲ خط تولید ۲ میلیون تنی کنسانتره، به تولید چهار میلیون و ۴۳۰ هزار تنی و بالاتر از ظرفیت اسمی دست یابد.
مدیرعامل شرکت گهر زمین درخصوص عملیات اکتشاف هم خاطرنشان کرد: ۲۵ محدوده معدنی در منطقه شناسایی شده که حدود هفت منطقه از قابلیت لازم برای سرمایه گذاری و فعال شدن برخوردارند.
وی خاطرنشان کرد: تحریم ها غیر از افزایش قیمت های حمل و نقل، نتوانسته تاثیری بر فعالیت شرکت داشته باشد، اما مطابق برنامه ریزی انجام شده، خط شماره یک گندله سازی شرکت به ظرفیت پنج میلیون تن تا پایان شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد که اکنون پیشرفت ۹۱ درصدی دارد، همچنین خط شماره سه تولید کنسانتره شرکت تا پایان ۹۸ افتتاح خواهد شد.
به گفته وی، این شرکت برای چهار هزار و ۵۰۰ نفر بطور مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده که ۹۰ درصد آنان را نیروهای بومی تشکیل می دهند.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از ۶۸ نوع ماده معدنی و حدود ۶۰ میلیارد تن ذخیره معدنی شناسایی شده از نظر تنوع و میزان ذخیره در جهان به ترتیب در رده های دهم و پانزدهم جای گرفته است.
شرکت سنگ ‌آهن گهرزمین، با دستور «اسحاق جهانگیری» وزیر وقت صنایع و معادن در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال ۸۳ و به منظور بهره ‌برداری از آنومالی سنگ‌آهن شماره سه گل‌گهر با ذخیره ۶۴۳ میلیون تاسیس شد.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها