• کد خبر: ۲۸۷۴۷
  • تعداد بازدید: ۷۰۸

راه‌اندازی سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا

وزیر خارجه ایران از راه‌اندازی سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) خبر داد و گفت: اروپایی‌ها دیگر بهانه‌ای برای تعلل ندارند و غرب همه چیز نیست.

نتیجه تصویری برای ظریف


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ محمدجواد ظریف تعلل اروپایی‌ها در عملیاتی شدن سازوکار مالی با ایران را غیرقابل قبول دانست و گفت: اعلام راه‌اندازی اینستکس توسط اروپا یک اقدام مقدماتی است و آنها دیگر هیچ بهانه‌ای برای عدم آغاز رسمی کار مالی با ایران ندارند. اینستکس ایرانی نیز هفته گذشته راه‌اندازی شد.

وی افزود: روابط بسیار خوبی با همسایگان‌ داریم و سازوکارهای مشابهی با بسیاری از کشورها راه‌اندازی کرده‌ایم که فعال شده و عمل می‌کند . نمی‌دانم اروپایی‌ها برای یک ساز و کار مقدماتی چقدر وقت نیاز دارند!؟

این وزیر ادامه داد: سیستم اداری باید این باور را پیدا کند که غرب همه چیز نیست. این موضوع مخصوصا در حوزه اقتصاد بسیار ضروری است. البته این به معنی انزوا و جدا شدن از بازار جهانی نیست بلکه به معنی پذیرفتن یک واقعیت است و قبل از همه غربی‌ها پذیرفته‌اند و نگاه به شرق را غربی‌ها شروع کردند.

ظریف گفت: ممکن است یک دستگاه با یک کشور مشکل داشته یا یک مزیت نسبی داشته باشد اما این مشکل و مزیت نسبی باید در چارچوب کل روابط با آن و فراتر از آن در چارچوب کل روابط خارجی دیده شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها