• کد خبر: ۲۸۷۵۰
  • تعداد بازدید: ۱۰۴

توجه ویژه به صنعت بورسی در سال 98

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، با اعلام توجه ویژه به لوازم خانگی در سال جاری، مهم‌ترین‌ رویکرد این صنعت بورسی را اعلام کرد.

نتیجه تصویری برای سعید زرندی


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ سعید زرندی در جلسه‌ با اعضاء انجمن‌، صنعت لوازم خانگی را از جمله صنایع اولویت‌دار سال ۹۸ خواند که به آن توجه ویژه خواهد شد و گفت: مهم‌ترین‌ رویکرد این صنعت در سال جاری، صادرات محصولات مخصوصا به کشورهای همسایه خواهد بود و برای ۱۳ کشور همسایه به علاوه چین و هند برنامه صادراتی تعیین شده است.

وی افزود: در سال ۹۸ توجه به بازار و تقاضا موضوع بسیار مهمی است و برای افزایش ظرفیت تولید باید توسعه صادرات با محوریت کشورهای همسایه دنبال شود. تامین مالی واحدهای صنعتی در قالب تبصره ۱۸ و سایر مواد قانونی دنبال می‌شود که نیازمند همکاری بیشتر نظام بانکی و سایر دستگاه‌ها است.

به گفته زرندی ، پنج سطح برای توسعه صنعتی مورد توجه است که شامل سطح حاکمیت و اراده سیاسی، اقتصاد کلان، سیاست‌های صنعتی و تجاری، رشته فعالیت و سطح بنگاه‌ها بوده و هرکدام از این سطوح دارای وظایف و اقداماتی خاص است. در سطح چهارم که رشته فعالیت است برای هر صنعت برنامه‌ریزی انجام می‌شود که با هم‌اندیشی و همفکری انجمن‌های تخصصی و بخش خصوصی صورت می‌پذیرد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها