• کد خبر: ۲۸۷۵۸
  • تعداد بازدید: ۱۰۷
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

موافقت وزیر اقتصاد با کاهش مالیات

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت وزیر اقتصاد با کاهش مالیات خبر داد و گفت: طرح دوفوریتی کاهش مالیات بر عملکرد تهیه شده و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز در دستور کار است.

نتیجه تصویری برای محمدرضا پورابراهیمی


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه نشست با رئیس بانک مرکزی و  وزرای صنعت، اقتصاد به خانه ملت گفت: نخستین نشست مشترک کیمسیون اقتصادی با اعضای تیم اقتصادی دولت در سال 98 برگزار شد که مهمترین دستور کار این جلسه رونق تولید و تحقق شعار سال بود.

وی با بیان اینکه در نشست کمیسیون سرفصل‌ها و برنامه‌های مرتبط با وزارت‌خانه‌های صنعت، اقتصاد و همچنین بانک مرکزی برای حمایت از تولید تبیین شد، افزود: در این نشست پیرامون سیاست‌های ارزی و پولی، تعیین نرخ سود سپرده‌های بانکی و به تبع آن نرخ تأمین مالی اقتصاد، تبادل نظر صورت گرفت و همچنین درباره سیاست‌های مالیاتی و اقداماتی که وزارت اقتصاد در خصوص وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی، تأمین مالی از طریق بازار سرمایه و موضوعات مرتبط با تحولات ساختار نظام بانکی بحث و بررسی صورت گرفت.

این نماینده مجلس ادامه داد: یکی از مصوبات، موافقت با کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی بود که پیش از این بین مجلس و دولت در این باره مذاکراتی صورت گرفته بود و وزیر اقتصاد موافق کاهش این نرخ شد .

پورابراهیمی با اشاره به اینکه قرار است کمیسیون اقتصادی در قالب طرحی دو فوریتی موضوع کاهش نرخ مالیات بر عملکرد بنگاه‌های اقتصادی را به صحن علنی مجلس ارائه دهد، گفت: کاهش این نرخ به رونق تولید کمک می‌کند.

وی از بررسی با فوریت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در نشست هفته آینده صحن علنی مجلس خبر داد و افزود: پس از تصویب این قانون مالیات بر ارزش افزوده به جای تولید به مصرف اصابت می‌کند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها