• کد خبر: ۲۹۳۱۱
  • تعداد بازدید: ۹۱۶

ریزش بورس‌های جهانی

نگرانی‌ها از تداوم جنگ پرهزینه تجاری دولت ترامپ باعث ریزش بورس‌های جهانی شد.

تصویر مرتبط


به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ با وجود اذعان مقامات واشنگتن و پکن مبنی بر پیشرفت در روند مذاکرات تجاری، دونالد ترامپ تهدید کرده است تعرفه وارداتی از ۲۰۰ میلیارد دلار از محصولات چینی را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

هر دو طرف در هفته‌های اخیر، سیگنال‌های مثبتی از شانس بالا برای رسیدن به توافق مخابره کرده‌اند. به گفته تحلیل‌گران، بازارهای بورسی بیش از هر خبر دیگری نسبت به اخبار جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان واکنش نشان می‌دهند و بخش‌های صنعت، تکنولوژی که حساسیت زیادی به این اخبار دارند، بیش از سایر بخش‌ها در بورس نسبت به این تحولات آسیب پذیرند.

در معاملات بورس وال استریت، شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ریزش ۱.۷ درصدی و ایستادن در سطح ۲۸۸۴.۰۵ واحد به کار خود خاتمه داد، شاخص "نزدک کامپوزیت" با ریزش سنگین ۲ درصدی در سطح ۷۹۶۳.۷۶ واحدی بسته شد و شاخص "داو جونز" ۱.۸ درصد کاهش یافت و تا محدوده ۲۵ هزار و ۹۶۵.۰۹ واحد عقب نشست.

داگ کوت، استراتژیست ارشد بازار در مؤسسه "وویا اینوستمنت منیجمنت" گفت: روند مذاکرات به مانند یک بازی پوکر است و طرفین سعی در پنهان کردن نیات خود دارند تا طرف مقابل دستشان را نخواند.

واشنگتن، چین را متهم کرده است که به تعهدات خود عمل نکرده است. جنگ تجاری بین چین و آمریکا چیز جدیدی نیست اما با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، ابعاد کاملاً جدیدی به خود گرفته است.

در دیگر بازارها، نفت خام آمریکا با ۱.۴ درصد کاهش به ۶۱.۴ دلار در هر بشکه رسید و نفت برنت دریای شمال با ریزش ۱.۹ درصدی، مجدداً به زیر ۷۰ دلار بازگشت و هر بشکه از آن به ازای ۶۹.۸۸ دلار مبادله شد. هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش تا ۱۲۸۵.۶ دلار افزایش یافت در حالی که نقره بدون تغییر در مقایسه با روز قبل و به ازای ۱۴.۹۳ دلار در هر اونس مبادله شد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها