• کد خبر: ۲۹۸۲۵
  • تعداد بازدید: ۱۰۵۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

ایرادات شورای نگهبان به طرح صندوق‌های مکانیزه فروش برطرف شده است/نقایص قانونی،دلیل اصابت مالیات بر ارزش افزوده به تولید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیات طرح مالیات بر عائدی مسکن تصویب شده است از مقاومت بخشی از بدنه سازمان امور مالیاتی در برابر سیستم محوری به جای فردمحوری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان امور مالیاتی که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد با بیان اینکه قانون بر مالیات بر ارزش افزوده به دلیل نقص محتوا و اجرایی که دارد به جای مصرف به تولید اصابت خواهد کرد که موردنظر ما نیست گفت که برای تدوین و اصلاح این بندها با دستگاه‌های دولتی و همچنین بخش خصوصی مشورت شده است.

ابراهیمی از برطرف شدن ایرادات شورای نگهبان بر طرح صندوق‌های مکانیزه فروش خبر داد و درباره طرح نظام جامع مالیاتی هم گفت: هدف این طرح مالیات‌ستانی هوشمندانه به جای مالیات سنتی است؛ در این راستا بانک‌های اطلاعاتی زیادی ایجاد شده است که شرط عملیاتی شدن آن اتصال لینک‌های اطلاعاتی سازمان‌های مختلف است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی به پرداخت الکترونیک مالیات محدود شده است درباره فرارهای مالیاتی نیز اظهار کرد: برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی با مقاومت بخشی از بدنه مالیاتی در برابر سیستم محوری به جای فرد محوری رو به رو هستیم؛ در حالی که ممیز محوری و حذف علی الرأس از اهداف طرح جامع مالیاتی بود. البته این مقاومت تنها در برخی از سطوح کارشناسی انجام می‌شود و در سطوح بالاتر مخالفتی وجود ندارد.

پورابراهیمی همچنین از تصویب کلیات طرح مالیات بر عایدی مسکن خبر داد و گفت که در صورتی که جزئیات این طرح نیز تصویب شود این قانون بلافاصله ابلاغ خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با بیان اینکه یکی از پایه‌های مهم مالیاتی طرح مالیات بر عایدی سرمایه است، گفت که اگر سازمان امور مالیاتی طرح مالیات بر عایدی سرمایه را به دست ما برساند می‌توانیم آن را به همراه طرح مالیات بر عایدی مسکن بررسی و قبل از پایان این دوره مجلس نهایی کنیم.

گفتنی است مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان امور مالیاتی صبح امروز (۱۸ خرداد) در محل وزارت اقتصاد و با حضور سید کامل تقوی نژاد، رئیس سابق سازمان امور مالیاتی، محمد قاسم پناهی، سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد، امیدعلی پارسا، رئیس جدید سازمان امور مالیاتی و پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

 

 

منبع:ایسنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها