• کد خبر: ۲۹۸۷۲
  • تعداد بازدید: ۸۹۱
در جریان معاملات صبح امروز:

شاخص بورس بر قله ۲۳۰ هزار واحد ایستاد/ داد و ستد ۱۷۶۵ میلیاردی در بازار سرمایه

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۵۸ واحدی از کانال ۲۳۰ هزار واحدی عبور کرد و نقطه ۲۳۰ هزار و ۲۶۷واحد را نشان داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش ۸۹۰ واحدی روی عدد ۵۶ هزار و ۸۸۶ واحد ایستاد. همچنین شاخص بازار اول عدد ۱۷۰ هزار و ۹۹۲ واحد و شاخص بازار دوم کانال ۴۵۲ هزار واحد را ثبت کردند. آیفکس نیز با ۲ واحد کاهش عدد ۲ هزار و ۹۲۲ واحدی را ثبت کرد

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ امروز با دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۸۶ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۷۶۶ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای همراه، رمپنا و اخابر به ترتیب با ۲۵۲، ۲۱۹ و ۱۴۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای جم،مبین و فولاد به ترتیب با ۱۶۸، ۱۱۲ و ۹۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا، وبملت، خودرو و خلنت پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت شد و صنایع شیمیایی و بانک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گفته کارشناسان بازار سرمایه، با توجه به سیگنال‌های مثبت سیاسی و کاهش تنش‌های بین المللی و همچنین افت قیمت دلار و سکه انتظار می رود در روز های آتی شاهد رکورد های جدید تدپیکس باشیم.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها