• کد خبر: ۳۰۲۴۳
  • تعداد بازدید: ۵۹۰
مدیرعامل شرکت راه آهن خبر داد:

اتصال ریلی بندر امام به بندر لاذقیه در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت راه آهن از اتصال ریلی بندر امام خمینی در ایران به بندر لاذقیه در سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ سعید رسولی امروز دوشنبه (۱۰ تیر) در مراسم نشست سه جانبه مدیران راه آهن های ایران عراق و سوریه، اظهار داشت: بندر امام خمینی در ایران به بندر لاذقیه در سوریه به صورت ریلی متصل می شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن افزود: در حال حاضر پروژه اتصال ریلی سربندر در بندر امام خمینی (ره) به بندر خرمشهر از سمت منطقه آزاد اروند آغاز شده که با اجرای این پروژه با توجه به اینکه خوزستان قطب ولادی ایران است، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

وی از ورود بنیاد مستضعفان به این پروژه خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان از نهادهای با قدرت تمکن مالی و عملیات اجرایی بالاست و پروژه های متعدد عمرانی در کشور اجرا کرده، پروژه بندر امام به خرمشهر با سرعت اجرا خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت راه آهن شلمچه بصره از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: ۳۳ کیلومتر با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و پیمانکاری این بنیاد ساخته می شود.

به گفته رسولی، هزینه احداث این خط آهن در عراق نیز بر عهده این بنیاد خواهد بود.

رسولی اتصال راه آهن های ایران، عراق و سوریه را یک اقدام اسلام پسند عنوان و اظهار داشت: ایرانیان به دلیل آنکه دل در گروی مهر و محبت اهل بیت دارند، از احداث این خط آهن برای زیارت حضرت زینب (س) استقبال خواهند کرد.

 

 

 

منبع:مهر

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها