• کد خبر: ۳۰۲۸۲
  • تعداد بازدید: ۶۶۲
صبح فردا چهارشنبه صورت می‌گیرد:

عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت دارویی ره‌آورد

جزئیات سومین عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهمی سال ۹۸ در فرابورس انجام اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مدیرعامل شرکت دارویی ره‌آورد تامین در پنجاه ‌و هفتمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در فرابورس اعلام کرد: ۲۰ درصد سهام معادل ۴۰ میلیون سهم شرکت چهارشنبه هفته جاری «۱۲ تیر» به عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

 

حجم خرید مواد اولیه با ارز ۴۲۰۰ تومانی

محمدحسین محرابی درباره شرایط تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید مواد اولیه گفت : در حال حاضر حدود ۶۵ درصد مواد خام اولیه وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می شود. وی در ادامه افزود: ظرفیت تولید شرکت در بالاترین سطح قرار دارد و ارتقای بازدهی سهام به عنوان یک سیاست اصلی همیشه در اولویت اهداف قرار دارد.

 

مزیت نسبی

محرابی با بیان این که️ وجه تمایز ره‌آورد تامین نسبت به رقبای اروپایی و آمریکایی قیمت تمام‌شده کمتر و نسبت به رقبای شرقی کیفیت بالاتر محصولات تولیدی است اظهار داشت:️ نقاط قوت شرکت شامل انحصاری بودن تولیدات در منطقه خاورمیانه، کیفیت بالای تولید و واحد تحقیقات و کارگروه و کمیته‌های کاری قوی در مجموعه است.

 

محدوده قیمتی و سهمیه حقیقی و حقوقی‌ها

گفتنی است، این عرضه سهام در محدوده قیمتی ۳۰۰ تا ۳۱۶ تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۳۳۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می‌شود. بر اساس اطلاعیه عرضه منتشر شده، متعهد خرید در این عرضه اولیه نیز شرکت سرمایه‌گذاری هامون شمال و شرکت کارگزاری صبا تامین با سقف تعهد خرید حداکثر ۲۵ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است.

 

مالکان سهام

همچنین سرمایه اولیه این شرکت در بدو تاسیس ۱۰ میلیون تومان بوده که طی سه مرحله افزایش سرمایه به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است. ۹۹.۹ درصد سهام این شرکت با ۱۲۲ نیروی انسانی، متعلق به سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) و شرکت های اوزان، توفیق دارو، داروی اکسیر و توزیع داروپخش مالک باقی مانده سهام هستند.

 

عرضه‌های اولیه سال ۹۸

گفتنی است، تاکنون تعداد دو میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با نماد معاملاتی "تاصیکو" در روز نهم اردیبهشت با کشف قیمت ۲۲۰ تومان در بورس، تعداد ۵۲ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد با نماد معاملاتی "زشریف" در روز ۳۱ اردیبهشت‌ با کشف قیمت ۴۲۰ تومان در فرابورس، تعداد ۴۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با نماد معاملاتی "دکپسول" در روز ۵ خرداد با کشف قیمت ۵۷۰ تومان در فرابورس، تعداد ۲۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت پلی پروپیلن جم با نماد معاملاتی"جم پیلن" در روز ۲۷ خرداد با کشف قیمت ۲۲۵۰ تومان در بورس و تعداد ۱۳۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سیمرغ با نماد معاملاتی "سیمرغ" در روز ۲ تیرماه با کشف قیمت ۵۱۰ تومان در بورس عرضه اولیه شده‌اند.

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها