• کد خبر: ۳۰۳۰۳
  • تعداد بازدید: ۶۴۴
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت و گو با عصرمالی:

زیرساخت واگذاری سرخابی‌ها فراهم نیست/بعید بودن امکان عرضه دو باشگاه در فرابورس تا آبان‌ماه

چند سالی است که پرونده واگذاری سرخابی ها مطرح شده که تاکنون نتیجه‌ای در برنداشته است. اما به تازگی وزارت ورزش مدعی شده که پرونده واگذاری استقلال و پرسپولیس باید در سال 98 بسته شود. ولی رئیس سازمان خصوصی سازی معتقد است که با توجه به مشکلات موجود بعید است که سرخابی ها حتی تا آبان ماه هم در فرابورس پذیرش شوند.

پایگاه خبری عصر مالی-مینا هرمزی:علی اشرف پوری ‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه هنوز زیرساخت و شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فراهم نشده است، در گفت و گویی اختصاصی، به پایگاه خبری عصرمالی گفت: به حکم قانون سرخابی ها باید در فرابورس پذیرش شوند که فعلا مقدمات پذیرش استقلال و پرسپولیس در فرابورس فراهم نیست و با توجه به آشنایی که با موضوع دارم به نظر من تا آبان ماه هم فراهم نخواهد شد.
وی خاطر نشان ساخت: با توجه به اهمیت موضوع از مجلس درخواست کردیم که در حکمشان بازبینی کنند و کاری انجام دهند که واگذاری این دو باشگاه انجام شود که با توجه به مشکلات موجود حتی تا آبان ماه هم بعید است که سرخابی ها در فرابورس پذیرش شوند.
پوری حسینی در ادامه توضیح داد: وقتی با فرابورس صحبت کردم، متوجه شدم که در این زمینه چالشهایی نظیر تغییر اساسنامه وجود دارد و باید وضعیت سهام این دو باشگاه و چگونگی آن مشخص شود. بنابراین استنباط بنده این است که تا آبان ماه هم بعید است که این کار صورت پذیرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری عصر مالی، چندی پیش مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با رسانه‌ها در این رابطه عنوان کرده بود: من رسماً اعلام می‌کنم که نظر دولت و وزارت ورزش و جوانان این است که هرچه سریع‌تر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند و هر یک روزی که زودتر این اتفاق بیفتد بیشتر مورد استقبال ماست. هم از جهت الزامات بین‌المللی به این موضوع اصرار داریم هم فکر می‌کنیم باشگاه‌هایی که خصوصی باشند فرایند رشد و توسعه خود را بهتر طی می‌کنند.
وی همچنین بیان داشت: مقرر شده است کمیته ویژه‌ای متشکل از تعدادی از نمایندگان مجلس، معاون ورزشی وزارت ورزش و جوانان، مدیران باشگاه استقلال و پرسپولیس، نمایندگان سازمان فرابورس، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شود تا با برگزاری جلسات مستمر هفتگی موضوع واگذاری این دو باشگاه را پیگیری کنند تا به امید خدا کل این فرایند در سال ۹۸ انجام و استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها