• کد خبر: ۳۰۳۴۲
  • تعداد بازدید: ۵۷۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

طرح اصلاح نظام بانکی در انتظار بررسی نهایی در صحن علنی/مجلس به دنبال رفع نواقص شبکه بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه، طرح اصلاح نظام بانکی از سوی کمیسیون اقتصادی به صحن علنی ارجاع شده است، گفت: منتظر تعیین دستور کار از سوی هیات رئیسه برای رسیدگی نهایی به این طرح هستیم.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛محمدرضا پور ابراهیمی با بیان اینکه با نهایی شدن طرح مذکور بسیاری از خلأ‌های موجود در شبکه بانکی رفع خواهد شد، افزود: با تصویب نهایی این طرح سپرده گیری بانک‌ها، سرمایه گذاری‌ها و همچنین ارایه تسهیلات هدفمند خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاح ساختار بانکی از جهت بهبود ساختار بانک مرکزی و عملیات بانکی نتایج ملموسی برای بهبود وضعیت اقتصادی و در نتیجه رضایت مندی بیشتر مردم خواهد داشت.

وی با اشاره به عملکرد خلاف قانون برخی بانک‌ها در ارایه تسهیلات، افزود: شنیده می‌شود که برخی بانک‌ها با ارایه تسهیلات نرخ سود‌های کلانی را به متقاضیان تحمیل می‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با اصلاح طرح بانکداری اسلامی سعی در بهبود وضعیت شبکه بانکی می‌شود، افزود: متاسفانه با وجود تلاش‌هایی که برای بهبود وضعیت شبکه بانکی در حال انجام است،دیده می‌شود برخی بانک‌ها با تخطی از قانون سعی در ارایه تسهیلات گران به مردم دارند.

وی ادامه داد: به طور مثال ارایه تسهیلات ٣٠ میلیون تومانی با دریافت اوراق و نرخ سود بیش از ٢٠ درصد تخلف محرز بانک بوده که بانک مرکزی باید با تشدید مجازات با آن‌ها برخورد کند.

وی با تاکید بر اینکه نواقص رخ داده در عملکرد شبکه بانکی به علت کاستی از سوی قانون در طرح مذکور رفع شده است، تصریح کرد:، اما در تخلفاتی همچون تخلف در ارائه تسهیلات بانک مرکزی باید ورود داشته باشد، زیرا با قانون گذاری نمی‌توان به تخلف یک یا دو بانک رسیدگی کرد.

 

 

 

 

 

منبع:ایبنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها