• کد خبر: ۳۰۳۵۹
  • تعداد بازدید: ۶۲۰
صبحانه با طعم تحلیل:

بازار به تعادل می‌رسد/ حمایت سهام خودرویی نزدیک است

امروز در حالی به استقبال معاملات بازار بورس تهران میرویم که روز گذشته شاهد افت ۳۴۹۸ واحدی شاخص کل بودیم تا به سطح ۲۴۵۴۴۵ برسد و در ادامه شاخص هم وزن با کاهش ۳۶۴ واحدی خود در میانه کانال ۵۹ هزار واحد متوقف گردد. شاید روز گذشته کاهش ارزش معاملات خرد ثبت رقم ۸۸۰ میلیارد تومان بارزترین نکته منفی بازار در روز گذشته بود، در حالیکه همچنان چهار گروه خودروئی، فلزی، ارزش معاملات قرار داشتند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در بازار امروز انتظار داریم با وجود افزایش ریسک سیاسی که در روز گذشته مطالبی نسبت به آن عنوان شد شاهد بهبود اوضاع و قدرت گرفتن تقاضا در مقابل فشار عرضه‌ها باشیم و این امر به تدریج با نزدیک شدن به ساعات پایانی بازار مشخص گردد. کاهش قیمت نماد‌های خودروئی و نزدیک شدن به نقاط حمایتی میتواند کمک شایانی برای بازگشت بازار داشته باشد. در این بین افزایش سود نماد شپنا در گزارش حسابرسی میتواند توجه بازار را به سمت گروه پالایشی جذب نماید که این امر در رشد شاخص و یا کاهش افت بازار میتواند موثر باشد.


دنیای سیاست
شب گذشته شاهد انتشار خبر تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه و حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان بودیم که با توجه به فرا رسیدن زمان گام دوم کاهش تعهدات برجامی و افزایش غنی سازی اورانیوم تا میزان ۵ درصد در ایران مورد توجه اغلب تحلیلگران سیاسی قرار گرفته است. تعیین فرصت ۹ روزه برای یافتن راه حل‌های سیاسی برای بقا برجام در این گفتگوی تلفنی میتواد اندکی از ریسک سیاسی بازار بکاهد. این در حالی است که برخی شایعات حاکی از انجام تراکنش بزرگ مالی در روز آینده توسط کشور آلمان هستیم که این امر در صورت تحقق میتواند کمک زیادی برای کاهش ریسک سیاسی بازار‌ها باشد.


تحولات بازار ارز
در بازار غیر رسمی ارز تهران با توجه به اوج گرفتن ریسک سیاسی در کشور، شاهد افزایش قیمت ۱۰۰ تومانی دلار در پایان معاملات روز گذشته بازار دلار بودیم. در آخرین معاملات عصر روز گذشته هر دلار آمریکا در محدوده ۱۳۱۵۰ تومان معامله شد که این افزایش اندک دلار با توجه به هوشمندی این بازار نسبت به تحولات سیاسی اندکی قابل توجه است.

 

محمد رستمی/تحلیلگر بازار سرمایه

برچسب ها: صبحانه بورسی
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها