• کد خبر: ۳۰۴۵۴
  • تعداد بازدید: ۵۴۷
در پی عرضه اولیه صبح امروز:

«نوری» در ۳۱۲۵ تومان کشف قیمت شد/حضور بی سابقه سهامداران در عرضه اولیه پتروشیمی نوری

۵۶۲ هزار کد معاملاتی به استقبال عرضه اولیه ۳۰۰ میلیون سهم نوری شتافتند

پایگاه خبری عصر مالی-حمیده قاسمی: امروز ۲۲ تیرماه ۹۸ نخستین حضور پتروشیمی نوری بر روی تابلوی بورس با استقبال بی سابقه سهامداران مواجه شد؛ به طوری که ۵۶۲ هزار کد سهامداری برای خرید این عرضه اقدام به ثبت سفارش خرید کردند.

پتروشیمی نوری که با نماد «نوری» در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است قرار بود امروز در محدوده قیمتی ۲۹۵۰ تا ۳۱۲۵ تومان و طی یک حراج پیوسته توسط سهامداران قیمت گذاری شود که این عرضه توانست در سقف قیمتی خود و در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۲:۳۰ دقیقه کشف قیمت شود.

بر اساس این گزارش در عرضه اولیه ۳۰۰ میلیون سهم پتروشیمی نوری معادل ۱۰ درصد از کل سهام این شرکت به هر کد معاملاتی متقاضی در این عرضه اولیه تعداد ۵۳۳ سهم اختصاص یافت، این در حالی است که برآورد‌های اولیه سازمان بورس از تخصیص ۱۰۰۰ سهم به هر کد در عرضه اولیه «نوری» حکایت داشت.

پتروشیمی نوری پانصد و بیست و چهارمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است که در بخش محصولات شیمیایی، گروه تولید مواد شیمیایی پایه و طبقه تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود در فهرست نرخ‌های بازار دوم جای گرفته است.
سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی با نماد «وصندوق» با حدود ۱۹.۳۵۰.۰۰۰ سهم، شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین با نماد «تاپیکو» با حدود ۵۱ میلیون سهم و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حدود ۲۲۹.۶۵۰.۰۰۰ سهم عرضه کنندگان سهام پتروشیمی نوری در عرضه اولیه امروز بودند.

گزارش‌های منتشر شده بر روی کدال نشان می‌دهد که این شرکت برای سال مالی ۹۷ خود ۷،۰۵۱ ریال سود شناسایی کرده است که در مجمع پیش رو تقسیم ۹۰ درصد از این سود پیشنهاد شده است.


همچنین شنیده‌ها از افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته حکایت دارد،ضمن این که سهامدار عمده این سهم عرضه موفق پارس را در کارنامه خود دارد و همه این ها می تواند نشان دهنده بازدهی خوب خوب این سهم در بازار سرمایه باشد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها