• کد خبر: ۳۰۷۷۷
  • تعداد بازدید: ۳۹۵
نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

سود هر سهم "کاسپین" کاهشی بود

شرکت داروسازی کاسپین تامین در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۳۷۲ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته کاهش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ شرکت داروسازی کاسپین تامین با سرمایه ثبت شده 150 میلیارد ریال، صورت‌های مالی میان دوره ای 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 29 اسفند 1398 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت داروسازی کاسپین تامین در دوره یاد شده، مبلغ 167 میلیارد و 393 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 372 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال 97 معادل 60 درصد افزایش داشته است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ 902 میلیارد و 119 میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"کاسپین" در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند 97، به صورت حسابرسی شده، مبلغ 139 میلیارد و 803 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ 932 ریال سود به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، شرکت داروسازی کاسپین تامین در برآورد خود از نرخ فروش محصولات در دوره 9 ماهه منتهی به 29 اسفند 1398 اعلام کرده است: در این دوره تغییرات نرخ فروش تابع سیاست های سازمان غذا و دارو خواهد بود. همچنین ارز صادراتی نیز بر اساس مصوبه هیئت دولت و بخشنامه های صادره عمدتا بر اساس نرخ سنا به چرخه اقتصادی کشور باز می گردد.

همچنین برآورد "کاسپین" از نرخ خرید مواد اولیه در دوره یاد شده، به شرح زیر است:

نرخ خرید مواد اولیه تابعی از شرایط سیاسی و اقتصادی و نوسانات نرخ ارز خواهد بود همچنین مواد اولیه موثره و جانبی وارداتی به نرخ ارز دولتی و مابقی به نرخ ارز آزاد خریداری می شود.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها