• کد خبر: ۳۰۸۹۹
  • تعداد بازدید: ۲۹۲
رئیس کمیسیون اوراق بهادار عراق:

تجربیات موفق ایران برای بورس عراق کارگشا خواهد بود

رئیس کمیسیون اوراق بهادار عراق، دیدار از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و ارکان بازار سرمایه را تاریخی توصیف کرد و گفت: تجربیات موفق جمهوری اسلامی ایران در به کارگیری ابزارهای مالی – اسلامی برای بورس عراق کارگشا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ علا عبدالحسین الساعدی با اشاره به نوپا بودن بورس عراق گفت: تلاش می کنیم در عراق، دستاوردهای ارزشمند ایران در زمینه بازارهای مالی و همچنین مبادله اطلاعات و دانش تخصصی بازار سرمایه را پیاده سازی و اجرا کنیم .

وی زمینه های مشترک تمدنی و فرهنگی بین دو کشور را بابی برای پیشرفت روابط جدید مالی و اقتصادی  خواند و گفت: ایده ها و طرح هایی که ما در کمیسیون اوراق بهادار عراق دنیال می کنیم همراستا و هماهنگ با برنامه های کلان اقتصادی است که مقامات عالی دو کشور، پیش تر بر آن توافق کرده اند .

الساعدی با تاکید بر اینکه ما در کمیسیون اوراق بهادار عراق به عنوان بخش مکمل و  حمایت کننده از سیاست های اقتصادی دولت  عمل می کنیم ، اظهار داشت: دیدارهای اخیر مقامات ارشد دو کشور و اراده آنها بر تقویت همکاری های فیمابین،  فرصتی تاریخی و کم نظیر برای بورس های دو کشور و توسعه ابزارها در آن ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون اوراق بهادار عراق تصریح کرد: باور داریم با پیشرفت هایی که تاکنون در این سفر حاصل شده ایران و عراق می توانند ظرفیت های خالی و آزادنشده در حوزه اقتصادی به ویژه بازارهای مالی را به سرعت پر کنند؛ لذا توفیق در این حوزه، زمینه تقویت مشارکت تهران - بغداد را در دیگر زمینه ها نیز فراهم خواهد کرد .

الساعدی رئیس کمیسیون اوراق بهادار عراق در پایان ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن تفاهم نامه های همکاری های دو کشور، اهداف دو ملت در رابطه با منافع مالی در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تامین شود .

 

 

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است

رئیس‌جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را ۲ هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها