• کد خبر: ۳۰۹۶۹
  • تعداد بازدید: ۳۵۳
معاون گمرک خبر داد:

جزئیات مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار درباره ترخیص کالا

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از تصویب سه مصوبه مربوط به گمرک در ستاد تنظیم بازار خبر داد که با اجرای آن عمده پرونده‌های گمرکی حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مهرداد جمال ارونقی، عصر روز سه‌شنبه به "ایرنا" از تصویب سه مصوبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: در جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار تمام پیشنهادات گمرک مورد پذیرش قرار گرفت و سه مصوبه به تصویب رسید که فردا (چهارشنبه) ابلاغ می‌­شود.

وی درباره مصوبه نخست توضیح داد: نخستین مورد پذیرش ارزش مندرج در مجوزهای ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری یعنی ۲۵ گروه کالایی، از تاریخ ۱۸ مرداد ۹۷ به بعد است که به این ترتیب بسیاری از پرونده­‌های تشکیل شده درباره ارزش کالایی حل می‌شود.

معاون امور گمرکی گمرک دومین مورد را تصویب کارگروه تعیین ارزش در کمرگ ایران دانست و تصریح کرد: این کارگروه متشکل از نمایندگان وزارت دارایی (گمرک)، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی ایران و اتحادیه مربوطه است. کارگروه به ریاست گمرک تشکیل می‌شود و گمرک مجاز است ارزش‌های تعیین شده توسط این کارگروه را در رسیدگی‌های ارزش خودش مورد استفاده قرار دهد، البته که ملاک رسیدگی الزامی نیست.

ارونقی درباره سومین مورد که با اجرای آن بیش از چندین هزار پرونده تعیین تکلیف می‌شود، گفت: ۱.۵ درصد تلورانس وزنی برای کالاهای اساسی و ضروری و فله و همچنین ۳ درصد برای سایر کالاها مورد پذیرش قرار گرفت.

به گفته وی، این مصوبه برای پرونده‌هایی که در خصوص رفع تعهدات ارزی مطرح رسیدگی هستند و همچنین برای سایر پرونده‌های استفاده خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد که بسیاری پرونده های گمرک و بانک با اجرای این مصوبه‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

 

 

 

منبع: ایرنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است

رئیس‌جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را ۲ هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها