• کد خبر: ۳۱۰۵۶
  • تعداد بازدید: ۳۲۵
با انتقال مالکیت ۵۰ درصدی یک اختراع به ثبت رسید؛

معامله دو میلیارد تومانی در بازار دارایی فکری فرابورس

‏تاکنون ۱۳‏‎ ‎دارایی فکری شامل ۹‏‎ ‎اختراع، ۲‏‎ ‎طرح صنعتی و ۲‏‎ ‎علامت تجاری به ارزش ۱۱۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال در بازار ‏دارایی فکری فرابورس ایران معامله شده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ باارزش‌ترین معامله در بازار دارایی فکری از تاریخ راه‌اندازی این بازار با معامله ۵۰ درصد از اختراع «موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها» رقم خورد.

مالکیت ۵۰ درصد از اختراع موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها متعلق به محمدحسین نوروزی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از طریق بازار دارایی فکری فرابورس ایران به میثم موسوی واگذار و این معامله در سیزدهم امردادماه ۱۳۹۸ قطعی شد.

بدین ترتیب نخستین معامله بازار دارایی فکری در سال ۹۸ که بزرگ‌ترین معامله انجام شده از نظر ارزش معامله از تاریخ راه‌اندازی این بازار به شمار می‌رود، صورت گرفت.

پیش از این در سال ۹۷ فروش قطعی دو اختراع و یک علامت تجاری به ارزش مجموعا ۳۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از درگاه بازار دارایی فکری فرابورس ایران انجام شد.

تاکنون ۱۳ دارایی فکری شامل ۹ اختراع، دو طرح صنعتی و دو علامت تجاری به ارزش ۱۱۰ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران معامله شده است.

اختراعات فروخته شده در این بازار شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو»، «ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET»، «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار»، «ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند»، «بدن خشک‌کن سقفی»، «فرایند تولید سوسیس و کالباس بدون نیتریت و بدون میکروارگانیسم از ماهی»، «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی جهت کاهش کلسترول بدن»، «جوراب مقاومتی آبی» و «موتور ۴ سیلندر با وضعیت دنده‌ها و چرخ‌دنده‌ها» ست.

همچنین در بازار دارایی فکری دو طرح صنعتی «باربند نرم خودرو» و «لیوان ساده استوانه‌ایی» فروخته شده و دو علامت تجاری «FINSTARS» و «شمشاد» نیز در این بازار به فروش قطعی رسیده است.

 
 


منبع: به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است

معاون اسبق وزیر اقتصاد و بانک مرکزی گفت: بودجه سال ۹۹ غیر واقعی و در عین حال تحقق منابع درآمدی این سند مالی به سختی امکان پذیر خواهد بود.
بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها