• کد خبر: ۳۱۰۶۲
  • تعداد بازدید: ۳۰۴
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد؛

تقاضای نفت در پایین‌ترین حد ۱۰ سال اخیر

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضای نفت در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی کمترین رشد را از سال ۲۰۰۸ میلادی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضای روزانه نفت جهان در ماه مه امسال ۱۶۰ هزار بشکه نسبت به ماه مه پارسال کمتر بود.

تقاضای نفت جهان در ماه‌های ژانویه تا مه سال ۲۰۱۹ میلادی تنها ۵۲۰ هزار بشکه نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش داشته است که کمترین رشد تقاضای نفت از سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون به شمار می‌آید.

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین اعلام کرد: دورنمای توافق سیاسی میان چین و آمریکا درباره تجارت بدتر شده است و این می‌تواند به کاهش فعالیت‌های تجاری در جهان و افت تقاضای نفت منجر شود.

این نهاد با کاهش برآورد خود از تقاضای نفت جهان در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی، اعلام کرد که چین با ۵۰۰ میلیون بشکه در روز رشد تقاضای نفت، تنها منبع عمده رشد تقاضای نفت در نیمه نخست سال جاری میلادی بوده است.

این در حالی است که تقاضای نفت در آمریکا و هند در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال، تنها ۱۰۰ هزار بشکه در روز بوده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تا حدی عرضه نفت در بازارها را محدود کرده، اما تأثیر این اقدام موقتی است، زیرا عرضه نفت کشورهای غیر عضو اوپک در سال ۲۰۲۰ میلادی رشد چشمگیر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز را تجربه خواهد کرد.

 

 

 

منبع: رویترز

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است

معاون اسبق وزیر اقتصاد و بانک مرکزی گفت: بودجه سال ۹۹ غیر واقعی و در عین حال تحقق منابع درآمدی این سند مالی به سختی امکان پذیر خواهد بود.
بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها