• کد خبر: ۳۱۱۱۹
  • تعداد بازدید: ۳۰۵
به دنبال آتش‌بس موقت در جنگ تجاری؛

بورس های آسیایی سبزپوش شدند

به دنبال آتش‌بس موقت در جنگ تجاری، صف‌های خرید در بورس‌های آسیایی مجددا پررونق شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ معاملات روز چهارشنبه بورس های منطقه آسیا کاملا تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین قرار گرفت و افزایش امیدها به حل و فصل اختلافات بین دو اقتصاد برتر جهان بار دیگر شاخص ها را سبزپوش کرد. رئیس‌جمهور آمریکا با به تاخیر افتادن اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر کالاهای وارداتی از چین به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار تا ماه دسامبر موافقت کرد.

امروز شاخص "ام اس سی آی" بورس های منطقه آسیا- اقیانوسیه به جز ژاپن با افزایش ۰.۹ درصدی به کار خود خاتمه داد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ۰.۶ درصد بالا رفت و در هنگ‌کنگ با وجود افزایش اعتراضات مردمی، شاخص "هانگ سنگ" ۰.۵ درصد افزایش یافت.

در دیگر نقاط، شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل به کار خود پایان داد و شاخص "کسپی" بورس سئول با پیشروی ۰.۸ درصدی نسبت به روز قبل خود بسته شد.

با این حال هنوز روشن نبودن دورنمای آینده جنگ تجاری بین آمریکا و چین و سرانجام اعتراضات هنگ‌کنگ، ریسک های زیادی را متوجه بورس های آسیایی در کوتاه‌مدت خواهد کرد. کنتا اینوئه، استراتژیست ارشد بازار در بانک "میتسوبیشی" گفت: به نظر می‌رسد جنگ تجاری به ابزاری برای تنظیم روند بازار برای رئیس جمهور آمریکا بدل شده است و وی موقعی که احساس کند بازارها روی خط زیان باقی مانده اند، تغییر لحن می‌دهد.

در بازار اوراق قرضه، بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا با ۲.۵ واحد کاهش به ۱.۶۷۶ درصد رسید. هر بشکه نفت برنت برای تحویل در معاملات آتی با ۰.۸۳ درصد کاهش به ۶۰.۷۹ دلار و هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۷۳ درصد کاهش به ۵۶.۳۷ دلار رسید.

 

 

 

منبع: رویترز

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است

معاون اسبق وزیر اقتصاد و بانک مرکزی گفت: بودجه سال ۹۹ غیر واقعی و در عین حال تحقق منابع درآمدی این سند مالی به سختی امکان پذیر خواهد بود.
بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها