• کد خبر: ۳۱۱۲۴
  • تعداد بازدید: ۲۹۲
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

اعلام متوسط قیمت محصولات و هزینه خدمات کشاورزی

در بخش سبزیجات، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت سیب زمینی ۳۶۱۲۳، پیاز ۳۷۱۳۴ و گوجه فرنگی ۲۲۲۴۵ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۲۷،۹، ۵۳۹.۲ و ۲۲۱.۶ درصد افزایش داشته اس

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در بخش غلات، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت گندم ۱۷۲۱۰ ریال و متوسط قیمت جو ۱۷۸۵۱ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۱،۱ درصد و ۵۷.۵ درصد افزایش داشته است.

در بخش حبوبات، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت نخود ۶۰۰۱۰ ریال و متوسط قیمت عدس ۵۵۵۴۳ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳،۸ درصد و ۲۵.۹ درصد افزایش داشته است.

در بخش محصولات جالیزی، در بهار سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت هندوانه ۸۴۷۲، خربزه ۲۵۶۸۴ و خیار ۲۱۵۱۰ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵،۶ درصد کاهش و ۵۷.۹ و ۷۹.۵ درصد افزایش داشته است.

در بخش محصولات علوفه‌ای، در بهار سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت یونجه ۱۶۹۲۸ و کاه ۳۰۵۰ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ۶۹،۵ و ۹۲.۷ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های هسته‌دار، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت زردآلو ۷۸۱۲۸ و متوسط قیمت آلبالو ۷۳۰۲۸ ریال بوده که به ترتیب نسبت به بهار سال قبل ۵۴،۶ و ۶۳.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد و متوسط قیمت هلو ۴۷۳۱۷ بوده که ۶۱.۴ درصد افزایش داشته است.

در بخش میوه‌های دانه‌دار، در بهار سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت سیب درختی ۶۰۴۲۵ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۳،۹ درصد افزایش یافته است.

در بخش دامداری سنتی، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ۴۳۰۶۳۰ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ۳۶۴۵۴۱ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۱۲،۷ و ۱۳۴.۵ درصد افزایش داشته است.

در بخش فراورده‌های دامی سنتی، در بهار سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ۵۳۸۵۹ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ۲۲،۳ درصد افزایش داشته است و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ۲۰۴۷۶ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۴.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بخش هزینه‌های خدمات ماشینی، در سه ماهه اول سال ۱۳۹۸، هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی آبی ۲۵۴۰۴۸۹ ریال و هزینه شخم یک هکتار زمین زراعی دیم ۱۶۰۷۵۴۹ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۸،۱ و ۲۸.۴ درصد افزایش داشته است.

در بخش دستمزد نیروی کار، در بهار سال ۱۳۹۸، دستمزد کارگر میوه چین مرد ۶۴۹۴۲۰ ریال بوده که نسبت به سال قبل ۳۴،۳ درصد افزایش داشته و دستمزد کارگر میوه چین زن ۵۲۸۳۸۳ ریال بوده که نسبت به بهار سال قبل ۳۸.۴ درصد افزایش داشته است. همچنین، دستمزد کارگر وجین کار و تنک کار مرد ۷۶۷۵۵۵ ریال و دستمزد کارگر وجین کار و تنک کار زن ۸۶۲۵۶۹ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۸.۴ و ۳۰.۸ درصد افزایش داشته است.

 

 

 

منبع: مرکز آمار ایران

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است

معاون اسبق وزیر اقتصاد و بانک مرکزی گفت: بودجه سال ۹۹ غیر واقعی و در عین حال تحقق منابع درآمدی این سند مالی به سختی امکان پذیر خواهد بود.
بودجه سال ۹۹ غیر واقعی است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها