• کد خبر: ۳۱۲۰۴
  • تعداد بازدید: ۳۶۲
صبحانه با طعم تحلیل:

صنایع برتر این روزهای بورس کدامند؟

روز گذشته شاخص‌کل با ۴۱۳ واحد منفی در روز گذشته به کار خود خاتمه داد و روی ۲۶۰هزار واحد جا خوش کرد. شاخص هم وزن با رشد ۳۸۰واحدی همراه بود، اما ارزش معاملات بسیار خوب بود و۲۱۰۰میلیارد تومان معامله، نشان از ماندگاری نقدینگی در بازار است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛شپنا وتاپیکو از مثبت ساز‌های شاخص بودند، اما همراه، ومعادن، فولاد، رمپنا، فملی تاثیری منفی در شاخص دیروز داشتند.

 

فرابورس

میدکو، مارون، هرمز، سمگا، زاگرس تاثیری منفی و کوثر،بپاس تاثیری مثبت داشتند.

 

صنایع برتر

خودروساز‌ها، شیمیایی، فرآورده‌های‌نفتی، انبوه‌سازی

خودروسازها: نمادخپارس بیشترین ارزش معاملات را داشت و بقیه نماد‌ها تقریبا متعادل روبه منفی در حال معامله بودند. به علت قانون تجدید ارزیابی انتظار صعود در این نماد دیده
می‌شود.

شیمیایی: نوری و تاپیکو بیشترین ارزش معامله رو داشتند و تاپیکو به علت برگزاری مجمع عادی سالیانه دیروز متوقف شد.

فرآورده‌های‌نفتی: درصورتی که معاملات این گروه‌چنگی‌به‌دل‌نمی زد، شپنا در این گروه خوش درخشید و با صف خرید همراه بودوارزش معاملاتش حتی نسبت به روز‌های قبل خودش هم تغییر چشمگیری داشت. البته از افزایش سرمایه خیلی خوب این شرکت نباید غافل شد.

انبوه سازان: حال و روز خوبی داشتند و ثنوسا در این گروه سهم پر اقبال بود و بیشترین ارزش معاملات را داشت.

بانک: در این گروه وتجارت بیشترین حجم معاملات را داشت، اما گویی فعلا خیال عبور از این قیمت را ندارد هر چند که خبر‌های خوبی از عملکرد این بانک به گوش می‌رسد. به اعتقاد کارشناسان سهامداری با دید بلند مدت سود خوبی روانه جیب سهامداران می‌کند.

بیمه‌: سهام این گروه اوضاع خوبی را داشتند و بیمه البرز بیشترین ارزش معاملات را نسبت به هم گروهی‌هایش داشت.

 

عرضه اولیه

فسازان: امروز عرضه می‌شود که سهام قابل عرضه ۷۵ میلیون برگه سهم دامنه مظنه: ۸۰۰الی ۸۴۰تومان سهم هر کد حداکثر ۲۰۰سهم.

 

بازار پایه

در اکثر نماد‌ها به دلیل تصویب قانون رنگی‌رنگی شدن نماد‌ها و محدودیت دامنه نوسان، حال و روز خوبی نداشتند و باید منتظر اجرائی شدن آن ورفتار سهام‌داران و اتفاق‌های بعداز آن باشیم. انتظار می‌رود امروز هم نماد‌های این گروه چنگی به دلیل نزنند و سهامدارانش قصد خروج داشته باشندو سرمایه‌گذاری در نماد‌های این گروه کمی پر ریسک باشد.

 

بازارهای‌جهانی

 طلا هرانس۱۵۱۴ دلار ،نفت ۵۸دلار ،مس ۵۷۵۴ دلار، روی ۲۲۶۲دلار.
برخی از کارشناسان اعتقاد به ایست و همچنین عقب‌گرد کامودیتی‌ها دارند که همین علت هم باعث تردید معامله‌گران در نماد‌های کامودیتی محور شده است.

 

 

 

 

بابک تربان/تحلیلگر بازار سرمایه

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها