• کد خبر: ۳۱۵۴۰
  • تعداد بازدید: ۳۵۹
در گزارشی بررسی شد؛

جزئیات جدیدی از بسته پیشنهادی فرانسه درباره ایران

وزیر خارجه فنلاند تایید کرده که ممکن است به ایران اجازه داده شود تا روزانه حجمی از نفت خود را بفروشد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ پک هاویستو، وزیر خارجه فنلاند در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز دعوت امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه از محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران برای دیدار در حاشیه اجلاس گروه ۷ را اقدامی بسیار شجاعانه توصیف کرد.
وزیر خارجه فنلاند مدعی شد ابتکار فرانسه نشان می‌دهد اروپایی‌ها درباره مسئله مربوط به ایران جدی هستند. به نوشته فایننشال تایمز هاویستو این احتمال را که بسته پیشنهادی به ایران، اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری و اجازه صادر کردن ۷۰۰ هزار بشکه نفت در روز را شامل شود، رد نکرد.
پیش از این رسانه‌ها از جمله المانیتور خبر دادند که فرانسه به دنبال مجاب کردن دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا به صدور معافیت‌های تحریمی برای برخی از خریداران نفت ایران برای مدت زمان محدود، در ازای برگزاری مذاکرات است.
یک مقام اروپایی که خواسته نامش فاش نشود گفته این پیشنهاد، اعطای مشوق‌های محدود برای مدت زمان محدود و در ازای مذاکرات محدود را شامل می‌شود و هدف آن به محک آزمون گذاردن مذاکره است. وی گفت که مقام‌ها معتقد نیستند فشار صرف روی ایران موجب خواهد شد ایرانی‌ها تسلیم شوند.منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها