• کد خبر: ۳۱۵۸۶
  • تعداد بازدید: ۳۶۹
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

کنترل واردات بدون انتقال ارز،راهکار‌ اول ثبات بازار ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره علل ثبات نسبی در بازار ارز توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ الیاس حضرتی درباره ثبات در بازار ارز، گفت: ۸۰ درصد شرایط موجود نتیجه مدیریت بانک مرکزی است. در واقع بانک مرکزی توانسته بازار عرضه و تقاضا را به خوبی کنترل کند.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای ساماندهی تقاضا در بازار ارز، اظهار داشت: بانک مرکزی بیشتر کارت خوان‌های سیار انتقال یافته به خارج از کشور را مسدود کرد و در تلاش است تعداد این پوز‌ها را به صفر برساند، از سوی دیگر نقل و انتقال پول توسط کارت خوان‌های سیار داخلی نیز محدود شده است.

کنترل واردات بدون انتقال ارز یکی از راهکار‌های ثبات بازار ارز
وی با بیان اینکه بانک مرکزی نقل و انتقال پول توسط چک‌های پشت نویسی شده را ساماندهی کرد، افزود: کنترل واردات بدون انتقال ارز یکی دیگر از راهکار‌های بانک مرکزی برای ثبات بازار ارز است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رییس بانک مرکزی نسبت به وضعیت بازار ارز بسیار حساس است و اگر مسئله‌ای ایجاد شود سریعا در رسانه‌هایی مانند اینستاگرام و توئیتر پاسخ داده و عکس العمل نشان می‌دهد، اضافه کرد: بانک مرکزی بدون صرف هزینه و با کمک صرافی‌ها بدون ترزیق پول، بازار ارز را سامان می‌دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: علیرغم اینکه در هفته‌های اخیر اتفاقات سیاسی بسیاری رخ داد، اما با تلاش بانک مرکزی ثبات بازار ارز ماندگار بود، امیدواریم سایر بخش‌ها نیز همین حساسیت را داشته باشند.

قیمت واقعی ارز متاثر از نیاز‌ها و وضعیت تولید است
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره قیمت واقعی ارز، تصریح کرد: قیمت واقعی ارز به مجموع نیاز‌ها و وضعیت تولید بستگی دارد به این معنا که قیمت واقعی ارز در بازار آزاد و بازار مدیریت شده با یکدیگر متفاوت است. در حال حاضر بیشتر ارز کشور باید صرف واردات کالا‌های اساسی، دارو، مواد اولیه کارخانجات و ... شود.منبع: خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها