• کد خبر: ۳۱۶۰۴
  • تعداد بازدید: ۳۰۷
بلومبرگ در گزارشی اذعان کرد:

آمریکا در توقف فروش نفت ایران ناموفق است

تارنمای شبکه بلومبرگ روز یکشنبه نوشت: شرکت‌های ناظر بر صادرات نفت، بر سر یک موضوع اتفاق نظر دارند که ایالات متحده هنوز نتوانسته در به صفر رساندن صادرات نفت ایران موفق عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛این شبکه خبری آمریکایی افزود: تحلیلگران به علت کاربرد ایران از روش‌های گوناگون برای صادرات، بر سر میزان فروش نفت این کشور عضو سازمان کشور‌های صادر کننده نفت (اوپک) اختلاف نظر دارند؛ یعنی صادرات نفت ایران ممکن است تا سطح یک میلیون بشکه در روز فراتر رفته باشد.

ناوگان نفتکش‌های پنهان ایران از دید رادار‌ها و ماهواره ها، بزرگ‌ترین رمز و راز بازار جهانی نفت است. در حالی که کشتی نفتکش آدریا دریای یک ایران، توجه جهانی را به خود جلب کرده است، اما ناظران بازار نفت، مجذوب اسرار بزرگتر یعنی جست وجو و یافتن بقیه کشتی‌های ناوگان انتقال نفت ایران هستند.

این جست وجو منجر به یافتن روش‌های مبتکرانه‌تر ردیابی کشتی‌ها و دیدگاه‌های بسیار گوناگون در باره میزان نفت خامی که به صورت پنهانی به بازار‌های جهان سرازیر می‌شود، شده که عمدتاً به این علت است که در پی تشدید تحریم‌ها علیه ایران در سال جاری (۲۰۱۹)، بیشتر این شناور‌ها به صورت پنهانی حرکت می‌کنند.

به گفته «دوین گیگن» مدیر جهانی اطلاعات نفت در شرکت گنسکیپ در دنور کلرادو؛ هرچند ایران مانند یک جعبه سیاه است، اما این کشور با انجام راهکار‌های جدید و یا ذخیره سازی در تأسیسات خود، بهترین تصمیم را گرفته که هیچکس انتظار آن را نداشته است.

در حالی که وزارت امور خارجه ایالات متحده قصد دارد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما بیژن زنگنه وزیر نفت ایران تأکید کرده است که شبانه‌روز برای ادامه فروش نفت تلاش می‌کند و گزینه‌های پنهانی برای دستیابی به این هدف در اختیار دارد.

همایون فلکشاهی تحلیلگر شرکت کپلر می‌گوید: هرچند دولت ترامپ ظاهراً در اعمال حداکثر فشار موفق بوده، اما به هدف کاهش صادرات نفت ایران به صفر، هیچگاه نرسیده است.

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها