• کد خبر: ۳۱۶۲۹
  • تعداد بازدید: ۳۱۸
دبیرکل اوپک مطرح کرد:

طرحی برای جایگزینی توافق اوپک پلاس ارائه نشده است

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک به خبرگزاری امارات (WAM) گفت تاکنون طرح‌های جایگزینی برای توافق اوپک پلاس وجود نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ بارکیندو تصریح کرد اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، متعهدند برای تضمین ثبات و تعادل بازار جهانی نفت اقدامات ضروری را انجام دهند.

نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک برای بررسی وضعیت بازار و مرور توافق نفتی روز پنجشنبه در ابوظبی برگزار خواهد شد. عربستان سعودی و روسیه از اعضای کمیته نظارتی مشترک اوپک و غیراوپک هستند که شامل تولیدکنندگان بزرگ دیگری شامل عراق، امارات متحده عربی، کویت، نیجریه و قزاقستان است.

در این بین تیمیپره سیلوا، وزیر نفت نیجریه که در ابوظبی حضور داشت، در پاسخی به پرسشی درباره تولید بیش از سقف مقرر این تولیدکننده گفت: نیجریه هر آنچه که اوپک درخواست کند، انجام خواهد داد.

ثامر غضبان، وزیر نفت عراق نیز در ابوظبی به شبکه سی ان بی سی آمریکا گفت: عراق که ماه‌ها بیش از سقف مقرر نفت تولید کرده است، تلاش خواهد کرد به تعهدات خود که سوم دسامبر سال گذشته با همکارانش در اوپک و خارج از اوپک توافق کرده بود، عمل کند اما البته مشکلاتی دارد.

عراق در اوت ۴.۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که رکورد بالای جدیدی بود. حجم تولید این کشور پس از دو دهه جنگ و سه سال مبارزه برای راندن داعش، طی چند سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است.

در این بین، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تولید نفت اوپک در اوت به ۲۹.۷۱ میلیون بشکه در روز رسیده که ۲۳۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با ژوییه افزایش داشته است و این افزایش تحت تاثیر تولید بالاتر عربستان سعودی، نیجریه و عراق روی داده است.

این آژانس پیش‌بینی کرد میانگین تولید نفت اوپک به ۳۰.۰۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ و ۲۹.۶ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید که به ترتیب ۱۰۰ هزار بشکه و ۱۹۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش‌بینی ماه گذشته بود.

نظرسنجی پلاتس نیز نشان داد تولید نفت اوپک در اوت ۵۰ هزار بشکه در روز نسبت به ژوییه افزایش پیدا کرده و به ۲۹.۹۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

 

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

حذف رمز دوم قدیمی کارت‌های بانکی آغاز شد

از این پس بانک‌ها می‌توانند امکان انجام تراکنش با رمز دوم ایستا تا مجموع یک میلیون ریال در هر ۲۴ ساعت برای هر کارت بانکی را مشروط به پذیرش مخاطرات آن از سوی مشتری فراهم کنند. همچنین از هفته دوم بهمن، ارائه خدمات پرداخت غیرحضوری با رمز دوم ایستا طی چند روز در بانک‌های مختلف متوقف می‌شود.
حذف رمز دوم قدیمی کارت‌های بانکی آغاز شد
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها