• کد خبر: ۳۱۶۳۵
  • تعداد بازدید: ۳۵۸
سبزپوشی بورس تهران در بین‌التعطیلین چهارشنبه:

صعود شاخص به ۳۰۰ هزار واحد به شنبه موکول شد

تدپیکس در آخرین روز کاری هفته با افزایش ۳۱۹۸ واحدی، عدد ۲۹۹ هزار و ۹۳۰ واحد را ثبت کرد و به رکورد جدیدی دست یافت. شاخص هم وزن نیز با ۱۳۸۶ واحد افزایش به رقم ۸۳ هزار و ۴۹۹ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۱۸ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۰۸ هزار و ۲۸۱ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس به عدد سه هزار و ۸۸۴ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ امروز با دست به دست شدن ۴ میلیارد و ۳۴۴ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۴۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۶۵۷ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای پارس، شتران و فملی به ترتیب با ۳۰۶، ۲۰۵ و ۲۰۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای شبندر، پارسان و ومعادن به ترتیب با ۸۱، ۶۴ و ۵۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خساپا و فولاد پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و صنایع شیمیایی جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
بر اساس این گزارش تدپیکس با پرش ۳ هزار واحدی رکورد جدیدی ثبت کرد و در آستانه ورود به کانال ۳۰۰ هزار واحدی قرار گرفت. به گفته کارشناسان بازار سرمایه، ورود نقدینگی جدید به بورس، رکود بازار های طلا و ارز، سیگنال های مثبت جهانی، افزایش قیمت های جهانی و انتظار برای انتشار صورت های مالی ۶ ماهه مثبت شرکت ها عوامل رشد شاخص هستند.

 

 

 

منبع:سنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها