• کد خبر: ۳۱۶۴۳
  • تعداد بازدید: ۳۷۱
سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

تصویب لایحه تجارت سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس معتقد است تصویب لایحه تجارت شرایط فعلی کسب و کار را قانونمند کرده و سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت وگویی با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت در مجلس، گفت: اگرچه این لایحه نواقصی دارد، اما با توجه به تغییرات بسیار فضای کسب و کار و فرآیند‌های تجارتی در سال‌های اخیر تصویب آن از الزامات است.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: تصویب لایحه تجارت شرایط فعلی کسب و کار را قانونمند کرده و سرمایه گذاران را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد از سوی دیگر زمینه قانون‌گریزی و برداشت‌های متفاوت از قانون را از بین می‌برد.

تصویب لایحه تجارت برداشت سلیقه‌ای از قانون تجارت را کاهش می‌دهد
وی با بیان اینکه با تصویب لایحه تجارت برداشت سلیقه‌ای از قانون تجارت کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: تصویب این لایحه بهتر از نبود آن است، چراکه مدت زیادی از زمان قانون تجارت می‌گذرد در نتیجه سرمایه‌گذاران در برخی امور تجاری با سردرگمی مواجه می‌شوند، در واقع مصداق بسیاری از امور تجاری فعلی در قانون قبلی نیامده است.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: پس از تصویب لایحه تجارت، فرصتی مناسب ایجاد می‌شود تا کمیسیون‌های اقتصادی، صنایع و معادن مجلس و... با بررسی بیشتر طرح کارشناسانه‌ای را برای ساماندهی فرآیند‌های تجاری و تسهیل روند مبادلات تدوین کنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب لایحه تجارت همانند مُسکنی برای امور تجاری کشور است، اضافه کرد: در حال حاضر فرآیند‌های تجاری به ساماندهی نیاز دارد که با لایحه تجارت این امر محقق می‌شود.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی اینترنت به عنوان ابزاری برای کسب و کار‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد به روز شدن قانون تجارت به منظور رفع نیاز سرمایه‌گذاران یکی از الزامات است.منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها