• کد خبر: ۳۱۷۷۶
  • تعداد بازدید: ۱۷۰۰
سخنگوی کمیسیون نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی:

مجلس مخالف قطع یارانه مردم است

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس می‌گوید قوه مقننه مخالف قطع یارانه مردم است، چرا که میزان یارانه پنهان حدود ٢٠ برابر یارانه پرداختی به مردم بوده و دولت باید بخش یارانه‌های پنهان را ساماندهی کند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با تاکید بر اینکه موضوع ساماندهی یارانه‌ها به معنای حذف یارانه مردم نیست، گفت: مجلس هیچگاه به دنبال قطع یارانه مردم نبوده است، چراکه رقم یارانه پنهان ٢٠ برابر یارانه پرداختی به مردم بوده و دولت باید بخش یارانه‌های پنهان را ساماندهی کند.
نماینده مردم آباده بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، افزود: این موضوع که عده‌ای در فضای مجازی می‌گویند مجلس به دنبال قطع یارانه نقدی مردم بوده صحیح نیست چراکه مجلس مخالف قطع یارانه مردم است.

دولت بانک اطلاعاتی ضعیفی برای حذف یارانه دهک‌های پردرآمد جامعه دارد
وی با انتقاد از حذف یارانه قشر ضعیف و متوسط جامعه، ادامه داد: دولت مکانیزم و بانک اطلاعاتی ضعیفی برای حذف یارانه دهک‌های پردرآمد جامعه داشته و به جای این دهک‌ها در روز‌های اخیر یارانه اقشار ضعیف که حتی باید یارانه آن‌ها اضافه شود، را قطع کرده است.


زارع با بیان اینکه دولت زمان نامناسبی را برای حذف یارانه نقدی در نظر گرفته است، اضافه کرد: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها از سال ۸۹ آغاز شد و باید در همان زمان تفکیکی بین دهک‌های بالا و پایین درآمدی صورت می‌گرفت و به ثروتمندان یارانه پرداخت نمی‌شد، چراکه در حال حاضر تفکیک بین ثروتمندان و فقرا با کاهش قدرت خرید مردم دشوار شده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد فقرا با توجه به کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم، ادامه داد: دولت در چند سال اخیر به صورت مداوم از حذف یارانه ثروتمندان و اجرای دقیق هدفمندی یارانه‌ها سخن گفت، اما متأسفانه یارانه‌ها ساماندهی نشد، بنابراین در شرایط کنونی نیز که دولت مکانیزم دقیقی برای شناسایی ثروتمندان ندارد، حذف یارانه نقدی به مصلحت نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: شیوه‌ای که دولت برای حذف دهک‌های بالای درآمدی انتخاب کرده نتیجه مطلوبی ندارد، بلکه همانند روز‌های اخیر مشکلاتی برای دهک‌های پایین درآمدی که یارانه آن‌ها قطع شده ایجاد می‌کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت اگر به دنبال کسب درآمد از طریق حذف یارانه بگیران است باید یارانه سوداگران و دلالان که در یک شب ثروت‌های نجومی کسب کرده اند را قطع کند، نه اینکه با حذف یارانه اقشار ضعیف جامعه برای آن‌ها مشکل آفرینی کند.

 

 

 

منبع:خانه ملت

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها