• کد خبر: ۳۱۹۷۹
  • تعداد بازدید: ۴۱۸
مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس در گفتگوی اختصاصی با «عصر مالی»:

اجرای قانون جدید بازار پایه در زمان خوبی اتفاق افتاد

اجرای قانون جدید بازار پایه در زمان رشد بازار، اتفاق مثبتی بود، زیرا از افزایش زیاد سهم های کم ارزش جلوگیری کرد که این امر مانع ضرر سرمایه گذاران خرد می شود.

پایگاه خبری عصر مالی-مینا هرمزی: هدی توانایی مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس با بیان مطلب فوق گفت: سرمایه گذاران خرد در اوج قیمت، یک سهم را خریداری می کنند و بعد که حباب قیمتی می ترکد به شدت سرمایه گذاران خرد متضرر می شوند. بنابراین با اجرای قانون جدید بازار پایه جلوی ضرر و زیان عده ای از سرمایه گذاران گرفته شد که کار مثبتی ارزیابی می شود.
وی تصریح کرد: سهامداران خرد شناخت تخصصی از بازار ندارند و در بازار قبلی به صورت هیجانی معامله می کردند که باعث کاهش یا افزایش یک کد می شدند. بنابراین با قانون جدید بازار پایه، جلوی نوسانات غیرعادی گرفته شده و از سرمایه سرمایه گذاران نیز حمایت شده است. به گونه ای که اگر سرمایه گذاران متوجه ریسک شدند، سریع بتوانند از بازار خارج شوند.
مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس در ادامه بیان داشت: موضوع مهم این است که وقتی معامله هفته ای یک روز در بازار پایه انجام می شود سهامداران نمی توانند سریع در موقع ریسک از بازار خارج شوند. بنابراین انجام معامله هفته ای یک روز با نوسان محدود نسبت به سایر سهام ها با ماهیت بازار سرمایه سازوکاری ندارد که بهتر است به صورت توافقی روی سهم برخی از شرکتها معامله انجام می شد تا به بلوغ کامل برسند و حائز شرایط درج در بازار سرمایه شوند تا در بورس یا فرابورس پذیرفته شوند.
توانایی اظهار داشت: اگر هدف اصلاح دستورالعمل بازار پایه این بوده که سرمایه گذاران خرد از این بازار بیرون بروند باید در سازوکار اندیشیده شده تغییراتی صورت گیرد. زیرا با خروج سهامداران خرد سهامداران دیگر وارد بازار می شوند. بنابراین ایجاد زیرساختهای مناسب برای این امر حائز اهمیت است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها