• کد خبر: ۳۲۰۸۷
  • تعداد بازدید: ۳۵۰
با تصویب شورای عالی بیمه؛

بیمه مرکزی مجوز کارگزاری‌ برخط بیمه می‌دهد

شورای عالی بیمه، آیین نامه شماره ۹۲.۲ مکمل آیین‌نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد که براساس آن کارگزاری‌های برخط بیمه‌ای مجوز فعالیت خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی به نقل از بیمه مرکزی؛ شورای ‌عالی بیمه در جلسه مورخ سیزدهم شهریورماه ۱۳۹۸ به استناد ماده ۱۷ و در اجرای ماده ۶۸ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، آیین نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را اصلاح و به عنوان آیین‌نامه شماره ۹۲.۲ و مکمل آیین‌نامه مذکور تصویب کرد.

بنا بر این مصوبه، پروانه کارگزاری(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین)، مجوزی است که به کارگزار بیمه حقوقی و یا سایر اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط مقرر در این آیین نامه، توسط بیمه مرکزی صادر می‌شود.

این کارگزاری می‌تواند در خصوص مواردی مانند: ایجاد امکان مقایسه و ارایه مشاوره آنلاین در خصوص نرخ و شرایط خدمات بیمه به متقاضی خدمات بیمه‌ای، بازاریابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در رشته های بیمه ای برای مؤسسات بیمه، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی بیمه و ایجاد امکان واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستم های مالی موسسه بیمه فعالیت کند.

براساس این مصوبه، متن زیر به عنوان تبصره ۵ به ماده۳ آیین نامه مذکور اضافه می شود :

- مدیرعامل یا یکی از اعضای هیات مدیره اشخاص حقوقی متقاضی اخذ پروانه کارگزاری (دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین) ضمن داشتن شرایط مندرج در بندهای یک الی ۷، ۹ و ۱۰ ماده ۳ این آیین نامه، باید حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط در زمینه بیمه به تشخیص بیمه مرکزی داشته باشند.

بنابراین مصوبه، سایر شرایط لازم برای اعطای پروانه و کد فعالیت به کارگزاری برخط (آنلاین)، نحوه تبادل اطلاعات بین بیمه مرکزی و موسسه بیمه و کارگزار برخط (آنلاین) و سایر موضوعات مربوط با فعالیت کارگزاران برخط (آنلاین) توسط بیمه مرکزی ایران تهیه و ابلاغ خواهد شد.

همچنین کارگزار(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین) مشمول سایر احکام مقرر در آیین نامه کارگزاران رسمی است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها