• کد خبر: ۳۲۰۹۶
  • تعداد بازدید: ۲۷۴
صبحانه با طعم تحلیل:

شاخص خود را برای صعودهای بعدی آماده می‌کند

،شاخص‌ کل با ۷۰۱ واحد رشد و ،شاخص‌ هم‌وزن با ۵۳ واحد رشدکار خود را پایان دادند.ارزش معاملات ۳۰۰۰ میلیارد بود که این میزان از نقدینگی بسیار خوب است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛پس از رشدهای چشمگیر،به نظر می‌رسد شاخص در حال تجدید‌ قواست.

روز گذشته دارویی ،بانک ،دارویی ،فلزات‌اساسی صنایع برتر بودند.

- ورود پول هوشمند: زکشت ،شنفت ،تلیسه ،رتکو ،شرانل ،بجهرم ،چکاپا

- خروج پول هوشمند: دابور ،دزهراوی ،داسوه ،دیران ،ساروم

 

بورس
شتران ،شبندر ،شپنا ،تاپیکو ،شبریز در سبزپوش شدن شاخص بیشترین تاثیر را داشتند. ،وپاسار ،وبملت در منفی شدن شاخص بیشترین تاثیر را داشتند.

 

فرابورس

بجهرم ،هرمز ،زاگرس ،دی ،مادیرا ،مارون ،شرانل درنقش سبز پوش ظاهر شدند.


روند امروز

آیا تا کنون به رفتار یک کوهنورد دقت کرده‌اید. آیا به نظر شما از پای‌کوه تا قله بدون توقف بالا می‌رود؟ محال است. کمی استراحت و کمی تجدید قوا لازم است. لازمه یک صعود خوب، فقط به قدرتِ بالارفتن نیست، بلکه تقسیم انرژی، دقت، تمرکز و کنترل هیجان هم نیاز دارد. بورس هم همین است. تمام موارد گفته شده، لازمه‌ی یک شخص در بازار سرمایه است.

دو روز قبل وقتی شاخص با قدرت تمام منفی خورد، شاید باورش سخت بود که دیروز بازاری متعادل داشته باشیم. آیا برای شما این اتفاق رخ داده که سهمی را تا می‌فروشید از همان قیمت باقدرت برمی‌گردد و شما جا می‌مانید. علت این است که کنترل هیجان ندارید، استراتژی ندارید. شما در آن قیمت سهم را نفروخته‌اید بلکه دو دستی تقدیم دلواپسان و بازیگران حرفه‌ای کرده‌اید. از کجا معلوم که صف فروش‌های دو روز پیش ساختگی نبود و تله‌ای برای شما نبود، طوری سهم‌های خودرا در صف فروش جابه‌جا می‌کنند که باورتان نمی‌شود و شما را به جلوی صف برده و سهم را از شما می‌خرند (ببخشید ازچنگتان در می‌آورند)، هرچقدر که حرفه‌ای باشید باز هم اسیر این بازی‌ها می‌شوید، بار‌ها عرض کردم نوسان‌گیری سم است. به تحلیل خود پایبند باشید. وارد هیچ صف فروشی نشوید. تمام افرادی که در صف فروش آتش به سهام خود زدند در صف خرید‌ها به زودی پدیدار می‌شوند، چون کنترل هیجان ندارند به سهم خود وفادار باشید، صبوری کنید، درصورت نقد بودن اضافه کنید. به علت رشد این چند وقت کمی نماد‌ها نیاز به استراحت دارند که این امر کاملا طبیعی است. دارویی، خودرو ... همین چند وقت پیش بود که نماد‌های کاغذی در حال استراحت بودند، حال چند روزی است که طوفان به پا کرده‌اند.

امروز هم حال و روز خوبی خواهند داشت. به استراحت، بانکی‌ها، خودریی‌ها خوب توجه کنید. در آینده رشد آن‌ها را خواهید دید. بار‌ها عرض کردم به بازار وفادار باشید خودتان نتیجه را خواهید دید. حال بازار خوب است، روان بازار خوب است، نقدینگی خوب است؛ پس با قدرت تمام به تحلیل خود، سهم خود وفادار باشید. آیا رفتار بازار پایه را دیدید؟ امروز اوضاع نماد‌ها از دیروز هم بهتر خواهند شد، چه کسی متضرر شد؟ به غیر از افرادی که هیجانی سهم‌های خودرا آتش زدند. این بازار پتانسیل صعود بیشتر را هم دارد. فقط کمی صبور باشید. اینجا بازار سرمایه است. سایت شرط‌بندی نیست. با دید میان‌مدت، زراعتی، بانکی، کاغذی و در کل ریالی تورمی‌ها، تجدیدارزیابی‌ها.. بسیار خوب خواهند شد. گزارش شرکت‌ها هم در شرکت‌های ریشه دار و بنیادی چشم‌انداز خوبی را برای ما به تصویر می‌کشد. یادمان باشد توقع رشد فضایی باعث می‌شود بیش‌از حد هیجان زده عمل کنید.

 

بازار ارز و سکه

کماکان بی‌رمق بودن بازار ارز و سکه ادامه‌دار است. آیا به اعتقاد کارشناسان باید منتظر خواب زمستانی آن‌ها باشیم.
در بازار، امروز دلار۱۱۴۰۰ تومان و سکه هم تقریبا کمی کمتر از چهار میلیون تومان در حال معامله بود.

 

بابک تربان/تحلیلگر بازار سرمایه

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها