• کد خبر: ۳۲۰۹۸
  • تعداد بازدید: ۲۵۲
حضرتی خبر داد:

معافیت مالیاتی مناطق آزاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در نشست این کمیسیون، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون، گفت: در نشست این کمیسیون با حضور مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و رئیس سازمان امور مالیاتی، مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده از صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مواد ارجاعی به کمیسیون اقتصادی مجلس، ماده ۹ این لایحه درباره معافیت‌های مالیاتی بود، جمعی از اعضای کمیسیون معتقدند که باید از بخش‌های مختلف و ذکر شده در لایحه از جمله مناطق آزاد حمایت صورت گرفته و این بخش‌ها باید شامل معافیت مالیاتی شوند.
وی ادامه داد:، اما تعدای دیگر از اعضای کمیسیون، معتقدند که تمام معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده باید لغو شود تا درآمد‌های مالیاتی برای کشور افزایش یابد، حال اگر دولت به دنبال حمایت از بخشی است می‌تواند به صورت مستقیم از آن حمایت مالی کند تا آنکه بخواهیم در قالب حمایت، بخش‌ها را از مالیات معاف کنیم.
حضرتی تصریح کرد: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد بحث و بررسی شد، در این رابطه این سوال مطرح شد که آیا باید مانند سالیان گذشته، سیاست‌های حمایتی و تشویقی برای مناطق آزاد اعمال شود.

مرتضی بانک: ایجاد ۲۵۰ هزار شغل در مناطق آزاد
بر اساس آمار‌های ارائه شده از سوی مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، این مناطق تاکنون توانسته اند حدود ۲۵۰ هزار شغل ایجاد کرده و در جهت توسعه و حمایت از تولید و صنایع کشور اقدام کنند
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس آمار‌های ارائه شده از سوی مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، این مناطق تاکنون توانسته اند حدود ۲۵۰ هزار شغل ایجاد کرده و در جهت توسعه و حمایت از تولید و صنایع کشور اقدام کنند.
وی گفت: همچنین این موضوع و رویکرد مطرح شد که باید در قانون مالیات بر ارزش افزوده از مناطق آزاد، مالیات اخذ شده و پس از واریز به خزانه، اعتبارات در همان مناطق یا کشور هزینه شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به اهمیت مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، مقرر شد که در نشست فردای این کمیسیون، با حضور مسئولان مربوطه این مواد مورد بررسی دقیق‌تر قرار بگیرد.
منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها