• کد خبر: ۳۲۱۱۱
  • تعداد بازدید: ۲۶۴
در معاملات بازار‌های جهانی؛

نفت کمی گران شد

در حالی که ناآرامی‌ها در دو کشور تولیدکننده نفت یعنی عراق و اکوادور موجب افزایش نگرانی‌ها در مورد اختلال در عرضه نفت شده است، قیمت نفت امروز با افزایش همراه بود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۸ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۳۳ سنت معادل ۰.۶ درصد رشد داشت و به ۵۳ دلارو ۸ سنت رسید.
مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: قیمت مس و آلومنیوم در بازار لندن رشد قابل توجهی داشته است و با توجه به آمار‌های ضعیف بخش تولید در هفته گذشته به نظر می‌رسد که قیمت کالا‌های خام صنعتی تا حدی کاهش خواهد یافت.
با توجه به در پیش بودن مذاکرات تجاری آمریکا و چین در روز پنجشنبه سرمایه گذاران در بازار‌های مختلف با احتیاط بیشتری معامله می‌کنند، هرچند احتمال دستیابی به یک توافق جامع که به جنگ تجاری بین دو غول بزرگ اقتصاد جهان پایان دهد چندان بالا نیست.
استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: هرچند پیش بینی قطعی اینکه مذاکرات تجاری چگونه پیش خواهد رفت عملا غیر ممکن است، اما اگر تعرفه‌های دولت آمریکا به صورت بی قید و شرط متوقف شود، قیمت نفت افزایش خواهد یافت.
در عین حال اعتراضات در عراق و اکوادور به شرایط نامناسب اقتصادی تهدیدات جدی‌ای را متوجه عرضه جهانی نفت از سوی اعضای اوپک کرده است.
منبع: رویترز
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها