• کد خبر: ۳۲۱۳۳
  • تعداد بازدید: ۲۷۰
در بازار‌های جهانی؛

نفت در کانال ۵۸ دلاری ماندگار شد

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۸ دلار رسید.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در حالی که در آستانه مذاکرات این هفته تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین بار دیگر بالا گرفته و موجب افزایش احساس عدم قطعیت در مورد رشد اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت گشته است، قیمت نفت امروز برای سومین جلسه متوالی شاهد کاهش بود.
انتشار آمار‌هایی در مورد رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفتی در آمریکا نیز در افت قیمت نفت موثر بوده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۸ دلار رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۴ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۳۹ سنت رسید.
مذاکره کنندگان دو اقتصاد بزرگ جهان قرار است روز‌های پنجشنبه و جمعه در واشنگتن دیدار و گفتگو کنند. هدف این گفتگو‌ها یافتن راه حلی برای پایان بخشیدن به جنگ تجاری یک ساله است که موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی شده است.
اما این هفته و پس از آنکه آمریکا محدودیت‌هایی را برای سفر برخی مقامات چینی به آمریکا اعلام کرد تنش‌ها بین دو کشور بار دیگر بالا گرفته است. اظهارات یکی از مقامات اتحادیه بسکتبال ملی آمریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگی نیز دیگر عامل تنش بین دو کشور بوده است.
به گفته هووی لی، تحلیلگر بازار نفت در سنگاپور، این مسائل بازار‌ها را در مسیری پر ریسک قرار داده است، هرچند که به دلیل کمبود عرضه نفت قیمت‌ها از نظر تئوریک باید در بالای ۶۰ دلار قرار بگیرد. در حال حاضر به دلیل تمرکز بیش از حد بر بخش تقاضا، قیمت نفت بیش از حد کاهشی شده است.منبع: رویترز
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بدهی تولیدکنندگان امهال می‌شود

رییس کل بانک مرکزی خبر داد: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، بانک‌ها بدهی تولیدکنندگان را برای یکبار و با تنفس ۶ ماهه و با حداکثر اقساط پنج ساله امهال می‌کنند.
بدهی تولیدکنندگان امهال می‌شود
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها