• کد خبر: ۳۲۱۵۸
  • تعداد بازدید: ۲۰۴
یک کارشناس حوزه کار مطرح کرد؛

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید با حمایت از کارگاه‌های کوچک

یک کارشناس حوزه کار توجه به صنایع زودبازده و حمایت از کارگاه‌های خرد و کوچک را در حفظ اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید موثر دانست.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ رحمت اله پورموسی اظهار داشت: در سال‌های گذشته کمترین توجه را نسبت به شهرک‌های صنعتی و بنگاه‌های خرد و کوچک داشتیم، در حالی که با بکارگیری نیرو‌های کار در این مجتمع‌ها می‌توانستیم از ظرفیت‌شان به شکل مطلوب‌تری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه امروز بسیاری از شهرک‌های صنعتی راکد و بلااستفاده باقی مانده‌اند، افزود: متاسفانه بخش اعظمی از شهرک‌های صنعتی با کمتر از ۳۰ درصد توان و ظرفیت خود کار می‌کنند و به انباری برای دپوی کالا تبدیل شده‌اند.
به گفته این کارشناس حوزه کار در حال حاضر بیش از ٩٠ درصد اشتغال در بنگاه‌های خرد و کوچک و صنایع زودبازده شکل می‌گیرد، گفت: بنگاه‌های کوچک و زودبازده در دنیا به دلیل سودآوری و اشتغالزایی بالا روز به روز در حال گسترش است از این رو برای دستیابی به اشتغال پایدار و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید باید به سمت ایجاد بنگاه‌های کوچک و متوسط و زودبازده برویم.
پورموسی با تاکید بر لزوم اعمال معافیت‌های مالیاتی برای بنگاه‌های تولیدی تاکید کرد: در شرایط فعلی اقتصاد بسیاری از کارخانه‌های تولیدی و صنعتی با مشکل تأمین مواد اولیه و هزینه‌های بالای تولید مواجه هستند که لازم است با تزریق نقدینگی، پرداخت تسهیلات و کمک به تأمین مواد اولیه، این بنگاه‌ها و نیرو‌های کار شاغل در آن‌ها را سرپا نگه داریم.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمار‌ها تعداد شهرک‌های صنعتی مصوب و در حال بهره‌برداری در ۱۲ ماهه سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش جزیی داشته و میزان اشتغال ایجاد شده در واحد‌های صنعتی به بهره‌برداری رسیده حدود ۱.۲ درصد کاهش داشته است. کارشناسان بر این باورند که بسیاری از شهرک‌های صنعتی به دلیل مشکلات اقتصادی و ناتوانی در تامین مواد اولیه با کمتر از ظرفیت واقعی خود فعالیت دارند.

 
 
 
 


منبع: ایسنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها