• کد خبر: ۳۲۱۶۰
  • تعداد بازدید: ۱۲۲
همتی در شورای گفتگوی آذربایجان غربی:

مشکلات صادرکنندگان در نحوه برگشت ارز را حل می‌کنیم

رئیس کل بانک مرکزی که در جلسه شورای گفتگوی استان آذربایجان غربی سخن می‌گفت باتشکر ازحضور نمایندگان استان درمجلس، اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی گفت:خوشبختانه امروزدیدار‌ها وجلسات سازنده‌ای داشتیم.
به گزارش پایگاه خبری عصرمالی؛ رئیس کل بانک مرکزی که در جلسه شورای گفتگوی استان آذربایجان غربی سخن می‌گفت ضمن تشکر از حضور نمایندگان استان در مجلس، اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی این استان، گفت: خوشبختانه امروز دیدار‌ها و جلسات خوب و سازنده‌ای داشتیم و به بیان بهتر، هدف از این سفر شناسایی مشکلات استان و برطرف کردن آن‌ها و یافتن راه حل‌هایی برای پیشبرد امور در استان است.
دکتر همتی با بیان اینکه باید تلاش کنیم میان صادرات و واردات تعادل ایجاد کنیم. در خصوص نقش فعالان اقتصادی در حل مشکلات کشور خاطرنشان کرد: درخواست من این است که فعالان اقتصادی، شرایط کشور را درک کنند، زیرا کشورمان در شرایط ویژه‌ای است و هیچ کس جز مردم ایران به منافع ملی ما فکر نمی‌کند و ما باید برای همه موارد پیش بینی داشته باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مشکلات فعلی کشورمان قابل حل است عنوان کرد: در یکسال گذشته خوشبختانه ذخایر اسکناس ارزی‌مان نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش نیز داشته است و امسال بخش مهمی از ارز مورد نیاز کشور برای واردات از طریق صادرات غیرنفتی تامین شد.
رییس کل بانک مرکزی با دعوت از فعالان اقتصادی استان آذربایجان غربی برای ادامه جلسه با حوزه ارزی، نظارت و اعتباری این بانک در تهران، تصریح کرد: پیش از این نیز با فعالان اقتصادی سایر استان‌ها نیز چنین جلساتی برگزار شده است و نتایج خوب و مثبتی از این جلسات حاصل شده است. از این رو در ارتباط با آذربایجان غربی نیز همین راهکار را در پیش می‌گیریم.
وی در ادامه افزود: براساس صحبت هایمان به عقیده من عمده مشکلات شما به صادرات باز می‌گردد. حل مشکلات شما برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. شما تا همین امروز مبلغ قابل توجهی صادرات داشتید، این حجم از صادرات در شرایط فعلی برای اقتصاد کشور بسیار مهم است. از طرفی بخشی از فشاری که دشمن به اقتصاد کشورمان وارد می‌آورد، باید توسط شما فعالان اقتصادی خنثی شود، لذا از این منظر بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور امری ضروری به حساب می‌آید. از این رو معاونت ارزی بانک مرکزی تلاش خواهد کرد مشکلات فعالان اقتصادی و صادرکنندگان در زمینه بازگشت ارز حاصل از صادرات را برطرف کند.
در پایان دکتر همتی با تعدادی از تولید کنندگان استان جداگانه ملاقات و مسائل ان‌ها را بررسی و دستورات لازم برای حل مشکلات ان‌ها صادر کرد.
منبع: روابط عمومی بانک مرکزی
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها