• کد خبر: ۳۲۱۶۵
  • تعداد بازدید: ۲۴۸
مدیرعامل سابق بورس اوراق بهادار در گفتگوی اختصاصی با «عصر مالی»:

برای ایجاد بورس بین‌الملل باید الزامات آن مورد توجه قرار گیرد

ایجاد بورس بین الملل ایده خوبی است که اول باید الزامات آن مورد توجه قرار گیرد که با وجود زیرساخت‌های مورد نیاز و حل مشکلات قانونی قطعا قابل اجرا خواهد بود.

پایگاه خبری عصر مالی-مینا هرمزی: علی رحمانی، مدیر عامل سابق بورس اوراق بهادار اظهار داشت: با حل مشکلات، راه اندازی بورس بین الملل کار مثبتی است که بخشی از سهام شرکتهای خیلی خوب در بورس بین الملل پذیرش شوند و جداگانه با ارز معامله شوند که نقل و انتقال آنها هم جدا ثبت شود.
وی با بیان اینکه باید الزامات بورس بین الملل مورد توجه قرار گیرد گفت: ما در شرایط تحریم هستیم و خیلی انتظار نداریم که سرمایه گذاران نهادی بین المللی وارد این بازار شوند. اما زیرساخت این امر باید آماده شود که با مهیا بودن شرایط بتوان از این ظرفیت استفاده کرد.
علی رحمانی عنوان کرد: بورس بین الملل فقط معطوف به سهام نخواهد بود به گونه ای که مثلا شرکت نفت که مصرف ارزی دارد روی اوراق ارزی می توان کار کرد و بستری را برای این امر فراهم کرد. در واقع امکان انتشار اوراق بدهی ارزی هم در این بورس وجود دارد.
مدیر عامل سابق بورس اوراق بهادار تصریح کرد: مشکل بورس بین الملل مسائل تحریم بانکی هم خواهد بود که اول باید بانکی وجود داشته باشد تا عملیات تسویه مالی را انجام دهد که البته شرکت سپرده گذاری با افتتاح شعبه می تواند کارهای ارزی را انجام دهد و این مشکل را حل کند و مسئله پیچیده ای نیست. اما مسئله اصلی ارتباط با دنیای خارج و قانون و مقرراتی است که برای بورس گذاشته می شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها