• کد خبر: ۳۲۲۵۶
  • تعداد بازدید: ۳۳۲
مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

براساس شایعات فضای مجازی تصمیم نگیرید/ نوسان در ذات بازار است

صحرایی: سرمایه گذاران جدید به هیچ وجه دنبال روی شایعات و اخبار فضای مجازی نباشند و براساس آن تصمیم نگیرند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در گفتگویی اختصاصی افزود: سرمایه گذاران بازار سرمایه فقط پس انداز خود را وارد این بازار کنند و دارایی‌های ثابت و روزمره خود را به عنوان سرمایه گذاری وارد بورس نکنند و از مشاوره افراد مورد اعتماد استفاده کنند.
علی صحرایی گفت: توصیه می‌کنم سرمایه گذاران جدید به هیچ وجه دنبال روی شایعات و اخبار فضای مجازی نباشند و براساس آن تصمیم نگیرند
وی گفت: در صورتی که مشاور خوبی را نمی‌شناسند از شرکت‌های مشاوره که شناسنامه دار و مورد تایید سازمان هستند کمک بگیرند.
صحرایی افزود: بازار سرمایه امسال وضع خوبی داشته و خوشحالیم که تعداد زیادی از سرمایه گذاران سود خوبی نصیبشان شده است.
وی با اشاره به ویژگی‌های بازار سرمایه گفت: در این بازار منابع مالی که وارد می‌شود تورم زا نیست و به اقتصاد ملی کمک می‌کند درحالیکه سایر بازار‌های موازی با بورس مانند مسکن، طلا و ارز آثار مخربی بر اقتصاد کشور دارند و تورم زا هستند.
مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: سرمایه گذاران در بورس علاوه بر استفاده از منافع آن به تولید ملی نیز کمک می‌کنند که این کار ارزشمندی است.
صحرایی در پاسخ به این سوال که علت نوسانات فعلی بورس چیست، گفت: باتوجه به اینکه در آخرین عرضه اولیه این بازار ۹۳۰ هزار نفر وارد بورس شدند نشان می‌دهد افراد جوان به بازار آمدند و دامنه و افق این سرمایه گذاران کوتاه مدت است که این موجب نوسانات در بورس شده گرچه ذات بازار سرمایه با نوسان همراه است.
وی افزود: دیدگاه‌های متفاوت خریداران و فروشندگان در بورس موجب معامله می‌شود هرچند سرمایه گذاران در بازار سرمایه باید صبور باشند و باتوجه به تحلیل هر شرکتی اقدام به سرمایه گذاری کنند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها