• کد خبر: ۳۲۳۴۲
  • تعداد بازدید: ۴۷۲
عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

پرواز آنتونوف در ایران ممنوع نیست/علت اصلی سقوط ۵ سال پیش هواپیمای روسی در ایران

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: هواپیما‌های آنتونوف قابلیت پرواز در آسمان کشورمان را دارند، اما باید استاندارد‌ها و شرایط مرتبط با هواپیما‌ها از جمله آب و هوا و مناطق مناسب جغرافیایی برای تردد مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره ازسرگیری پرواز‌های آنتونوف در کشور و احتمال تکرار حادثه سقوط این هواپیماها، گفت: برخی رسانه‌ها اعلام می‌کنند که هواپیما‌های آنتونوف در کشور مجوز پرواز ندارند، اما این مسئله به هیچ وجه درست نبوده و پرواز این هواپیما‌ها در مسیر‌های هوایی کشورمان ممنوع نیست.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا برای فعال کردن ایرلاین‌های داخلی نمی‌توان از هواپیما‌های اروپایی استفاده کرد، بلکه می‌توان از تولیدات کشور‌های شرقی از جمله آنتونوف بهره برد.

وی افزود: هواپیما‌های آنتونوف قابلیت پرواز در آسمان کشورمان را دارند، اما باید استاندارد‌ها و شرایط مرتبط با هواپیما‌ها از جمله آب و هوا و مناطق مناسب جغرافیایی برای تردد مورد توجه قرار گیرد، در صورت رعایت این مسئله، هیچ حادثه‌ای برای هواپیما‌های آنتونوف رخ نخواهد داد.

 

علت اصلی سقوط آنتونوف در ۵ سال پیش مشکل فنی هواپیما نبود

خسته بند ادامه داد:حدود ۵ سال پیش کشور شاهد سقوط یکی از هواپیما‌های آنتونوف در کشور بود، در آن زمان کمیسیون عمران مجلس به این مسئله ورود کرد و تمام عوامل و دلایل بروز آن را مورد بررسی قرار داد. پس از بررسی‌ها ما هیچ نشانه‌ای مبنی بر نقش هواپیما در بروز حادثه نیافتیم و تنها دلیل آن اتفاق، عدم رعایت استاندارد‌های مرتبط بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: وقوع حادثه برای هواپیما‌ها یک مسئله غیرقابل انکار است، به طوری که شاهد بودیم که در چند ماه اخیر حوادث متعددی برای هواپیما‌های بوئینگ رخ داد، بنابراین نمی‌توان اینگونه حوادث را تنها مرتبط با هواپیما‌های تولید کشور‌های شرقی دانست.

 

 

 

منبع:خانه ملت

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل: