• کد خبر: ۳۲۳۵۰
  • تعداد بازدید: ۳۴۶
سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت مطرح کرد؛

سهم ۴ درصدی صنعت ساختمان در تولید ناخالص داخلی

سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سهم چهار درصدی صنعت ساختمان در تولید ناخالص داخلی، گفت: محصولات سرمایشی و گرمایشی سهم عمده‌ای در سرمایه در گردش ۱۵ هزار میلیارد تومانی صنعت ساختمان دارند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ «مهدی صادقی نیارکی» روز دوشنبه در آیین افتتاح هجدهمین نمایشگاه صنعت تاسیسات گرمایشی و سرمایشی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افزود: به‌طور قطع این نمایشگاه در حد و اندازه خود در خاورمیانه دستاوردی برای تکمیل زنجیره تولید در این صنعت خواهد بود تا علاوه بر تامین نیاز‌های داخلی، در صادرات و افزایش آورده‌های ملی موثر واقع شود.
صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: رونق تولید یکی از اهداف کشور در سال جاری است، از این رو فعال سازی و ارتقای فناورانه صنایع تأثیرگذار در اقتصاد در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.
در ادامه، «بهمن حسین زاده» مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افزود: ۱۵۰ شرکت فعال صنعتی و دانش بینان با رونمایی از آخرین تولیدات خود، میزبان مهندسان و متخصصان از کشور آلمان در این نمایشگاه هستند.
وی اظهار داشت: عرضه محصولات ساختمانی، استفاده از فرصت ها، رونق تولید داخلی و صادرات کالای ایرانی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
حسین زاده گفت: در واقع تقویت و گسترش تبادلات تجاری، زمینه سازی برای سرمایه گذاری و به نمایش گذاشتن آخرین قابلیت‌های فنی، مهندسی و نو آوری‌های جدید که به نوعی پیوند دهنده صنعت، فناوری‌ها و دانشگاه است، در این نمایشگاه دنبال می‌شود.
همچنین سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای در حاشیه این نمایشگاه با اشاره به خودکفایی حدود ۸۰ درصدی در صنعت ساختمان، گفت: اکنون حفظ اشتغال و حمایت از تولید در دستور کار قرار دارد، از این رو فرآیند تسهیل قوانین برای رفع موانع کسب و کار در کشور انجام خواهد شد.
«عبدالکریم جلالی» افزود: ایران در حوزه تاسیسات و تولید کالای صنعتی در منطقه خاورمیانه پیشرو بوده و ایرانیان با هوش و ذکاوت بالا از گذشته‌های دور به دنبال ابزاری برای معماری بودند که بادگیر‌های یزد در مرکز ایران که پیچیده‌ترین شیوه‌های تاسیسات کهن را به نمایش می‌گذارد، از نمونه‌های مثال زدنی در این حوزه است.
وی تاکید کرد: به دلیل مزیت دانش فنی صنعت تاسیسات و وجود چهار فصل در کشور، ارتقای این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.
به گفته رئیس ستاد برگزاری هیجدهمین نمایشگاه صنعت تاسیسات، برای نخستین بار همایش سراسری مهندسان تاسیسات در ایران برگزار و یک پاویون اختصاصی مهندسان نیز برنامه ریزی شده است.منبع: ایرنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها